Sony, çift kameralı Xperia ile vites yükseltiyor

Sony’nin ilk çift kameralı akıllı telefonu Acenger önümüzdeki yıl tanıtılacak.


Çift kameralı telefonlar, son birkaç yıldır yeni akıllı telefonların yaygın spesifikasyonlarından biri olmasına rağmen, Sony henüz çift kameralı telefonlarını piyasaya sürmemişti. Ancak kısa bir süre önce piyasaya henüz sürülmemiş olan Sony’nin yeni akıllı telefonun GFXBench’deki açıklamasında cihazın iki ön ve iki arka kameraya sahip olacağı ortaya çıktı. GFXBench’deki bilgilere göre Sony’nin yeni telefonun ismi de H3213 Avenger.

ORTA SINIFA HİTAP EDECEK

Sony H3213 Avenger’ın 2,160 x 1,080 piksel çözünürlüğe sahip 6 inç dokunmatik ekrana sahip olması bekleniyor. Akıllı telefonun sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemcisi olacağı ve 21MP arka kamera yanında ön tarafında da 7MP ve 15MP çift kamera sensörleriyle geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca telefon 4 GB Ram ve 32 GB dahili hafıza ile birlikte gelebilir. Bir diğer bilgi ise Sony H3213 Avenger’ın Android 8.0 Oreo mobil işletim sistemi kullanmasının muhtemel olduğu söyleniyor.

Şimdiye kadar gelen bilgilere dayanarak telefonun donanımlarına göre orta sınıfa hitap edeceğini düşündüğümüz Avenger, Sony’nin ilk hem önde hem de arkada çift kameralı akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor. Sony’nin de çift kameralı telefon üretim trendine katılacağını düşünürsek üreticinin bundan sonraki dönemde üreteceği telefonlarda bu çift kamera teknolojisini fazlasıyla karşımıza çıkacakmış gibi görünüyor. Önümüzdeki sene tanıtılması beklenen telefonun yukarıda belirttiğimiz özelliklerin de resmi bilgiler olmadığını belirtelim.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın