Sony, Google Play Store’a Xperia sahiplerine yardım etmesi için Assist uygulamasını yükledi

Sony, Xperia telefonları için kolay ve birçok özellik ile kullanılabilen Xperia Assist uygulamasını Google Play Store’da kullanıcıların hizmetine açtı.


Üreticilerin özel sistem uygulamalarını Play Store’a yüklemesi oldukça yaygın bir uygulamadır. Pek çok üretici gibi Sony’de şu an piyasada olan Xperia akıllı telefonları için biraz geç olsa da bir yardımcı program geliştirdi ve Google’ın mobil işletim sistemi marketi Play Store’a yükledi. Xperia Assist, kullanıcılara seçkin Sony telefonlarındaki çeşitli seçenekler ve özellikler konusunda rehberlik etmek için tasarlanmış bir uygulama. Xperia Z5, Z3 +, XZ, XZ1 Compact ve benzeri pek çok cihazda kullanılabilen uygulamayı indirmek ise tamamen ücretsiz. Xperia Assist’in ilk sürümü olan bu uygulama sadece Sony telefonlara yüklenebiliyor. Peki bu uygulama yardımıyla hangi işlemleri yapabiliyoruz ?

UYGULAMA SİHİRBAZI İLE ESKİ TELEFONUNUZDAKİ VERİLERİ DE ALIYOR

Xperia Assist uygulamasını Sony telefonunuza indirdikten ve yükledikten sonra uygulamayı açtığınızda karşınıza ilk gelecek ekran bundan önceki telefonuzun bir Xperia mı, yoksa Android yada Apple mı ya da diğer bir mobil işletim sistemi kullanan telefon mu olduğunu sormak oluyor. Sonrasında sırasıyla istediğiniz bir duvar kağıdını telefonunuzun ana ekranına yada kilit ekranına tanımlayabiliyor, bir sonraki sekme de ise Sony telefonlarının içinde bulunan sabit temalardan birini seçebiliyorsunuz. Ayrıca eski verileri yeni telefonunuza alabiliyor, erişim noktası olarak tanımlayabiliyor ve batarya güç koruma modunu açabiliyorsunuz. Elbette bu işlemlerin hepsini telefonun menülerinden yapabiliyorsunuz ancak Xperia Assist bunları daha kolay ve zahmetsiz bir kısayol haline getirmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu …

Bir cevap yazın