Sony OmniBalance tasarımlarını bırakıyor

Neredeyse ilk ürettilen Sony akıllı telefondan beri aynı tasarımı kullanan Japon üretici, pazara uyum sağlamak için tasarım değişikliğine gitmeyi hedefliyor.


Yıllardan beri süre gelen tasarım yapısından vazgeçeceği belirtilen Sony bundan sonraki akıllı telefonlarında farklı tasarımlarla karşımıza çıkacak. OmniBalance adı verilen köşeli tasarımlarını artık kullanmayacağı iddia edilen akıllı telefon modelleri için ne tarz bir tasarım değişikliğine gidileceği ise merak konusu. Kullanıcıların ve teknolojiyi yakından takip edenler tarafından sıradan bulunan bu tasarımları Sony uzun zamandan beri kullanıyordu. Pazar gereksinimleri nedeniyle tasarım değişikliğine gitmesi beklene Sony’nin tasarım hamlesi oldukça merak ediliyor.

MİRAİ ADI VERİLEN TASARIMLAR GELEBİLİR

Henüz net olmamakla birlikte Japon menşeli Sony bundan sonra Mirai adı verilen bir tasarım ile telefonlarını üretecek. Her yıl 2 tane üst segment telefon tanıtan Sony maalesef istediği ilgiyi akıllı telefon sektöründe çok fazla yakalayabilmiş değil. Bunu bilen Sony tasarımcıları, ürettikleri telefonlarda radikal bir kararla değişiklik yoluna gidiyor ve önümüzdeki yıl çıkartacakları telefonları farklı bir tasarım ile kullanıcıyla buluşturmayı hedefliyor.

İLK TANITIMLAR IFA 2018’DE SERGİLENECEK

Yıllardan beri bir çok üreticinin yeni ve konsept ürünlerini tanıttıkları IFA teknoloji ve elektronik fuarı, önümüzdeki yıl Sony’nin yeni modellerinin tanıtımına da ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Sony, IFA 2018’de Mirai adı verilen tasarımlarını tanıtmaya hazırlanıyor olabilir. Apple ve Samsung’un başı çektiği akıllı telefon sektöründe Android işletim sistemi ile kendine yer arayan Sony’nin yeni tasarım kararının firmayı bu pazarda üst seviyeye çıkarıp çıkarmayacağı ise önümüzdeki yıl daha net olarak görebileceğiz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın