Sony Playstation 5’in gelişi kesinleşti

Sony’nin efsanevi oyun konsolu Playstation 52in geleceği müjdesi verildi. Ancak henüz net bir tarih verilmiyor.


Sony’nin başkanı Shawn Layden ile yapılan bir röportajda yeni Playstation hakkında sorular soruldu. Tüm bilinmeyenleri cevaplayan Layden, yeni Sony Playstation 5 ‘in çıkış tarihi hakkında net bir tarih veremiyor. Playstation Pro ile yenilenen cihazın 4K çözünürlüğü desteklemesi, merakları biraz olsun gidermişti ama artık yeni Playstation 5 için sorular alınmaya başlandı.

PLAYSTATION 5 KESİN GELECEK

Oyun tutkunlarının vazgeçilmez konsollarından biri olan Playstation’ın yeni versiyonunun kesin geleceğini belirten Layden, kullanıcılarını memnun etmek için çok çalıştıklarını ve biraz zamana ihtiyaçlarını olduğunu dile getirdi. En erken 2018 yılında tanıtılacağı iddia edilen oyun konsolunun 2020’ye kadar kesin geleceğine inanılıyor. Ayrıca 4K çözünürlüğün de yeni Playstation’da olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

DUALSHOCK 5 ÇOK FARKLI BİR TASARIM İLE GELECEK

Playstation’ın vazgeçilmez aksesuarı olan DualShock, 5.nesil olarak kullanıma sunulacak. Tamamen tasarım değişikliğine uğrayacak olan oyun kolunun ele mükemmel derecede oturacağı ve birkaç farklı özelliği de bünyesinde barındıracağı tahmin ediliyor. En iyimser tahminle 2018’de gelecek olan yeni Playstation 5’in bu kadar uzun aralıkla çıkmasının tek sebebi var. Bu da Sony’nin pazarlama stratejisi. Sony parça tedariğinde yada teknik bir konu sebebiyle sıkıntı yaşadığı için değil, slim ve pro kasalarının satışını güçlendirmek için yeni Playstation’ı geç çıkartıyor. Bunun yanı sıra yeni Playstation’ın VR ve sanal gerçeklik adına da bir çok yeniliği bünyesine entegre edeceği de uzmanlar tarafından yorumlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın