Sony, Xperia R1 ve Xperia R1 Plus telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor

Sony’nin yeni alt segment telefonu Xperia R1 ve Xperia R1 Plus’ın detayları ortaya çıkmaya başladı.


Sony tarihinde bir ilki gerçekleştirerek ülke bazlı telefon üretimine geçiyor. Nüfus bakımından oldukça fazla olan Hindistan’a özel üretilecek olan Sony Xperia R1 ve Xperia R1 Plus, Hindistan’ın yaşam tarzına göre tasarlandı. Uygun bütçeli olması planlanan telefonun sadece Hindistan’da satışının yapılacağı iddia ediliyor. Sony bu pazarlama stratejini belki de tüm dünyada kullanabilir. Bu yüzden biz de sizler için Sony Xperia R1 ve Xperia R1 Plus akıllı telefonlarının özellikleri hakkında bilgi vermek istedik.

BÜTÇE DOSTU ALT SEGMENT SONY XPERIA R1

Xperia R1, 720p çözünürlüklü 5.2 inç TFT LCD’ye sahip. 2 GB Ram belleğine sahip olan telefonun dahili hafızası ise 16 GB boyutunda. Qualcomm Snapdragon 430 işlemci kullanan telefonun önde 8 MP’lik kamerası bulunuyor. Arka bölümde ise Hibrid oto fokus özellikli 13 MP’lik bir kamera görev yapıyor. Çift sim kart desteğine sahip olan Xperia R1, USB-C bağlantısı, FM radyo gibi standart özelliklere de sahip. Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi kullanacak olan telefonun Android Oreo 8.0 güncellemesi alıp almayacağı hakkında henüz bilgi bulunmuyor.

SONY XPERIA R1 PLUS AYNI BOYUTLARDA

Normal şartlarda modellere “Plus” kelimesi eklendiğinde ekran ve tasarım olarak daha büyük bir formda olduğunu düşünürüz ancak Sony bu konuda ters köşe yapmış durumda. Sony Xperia R1 Plus boyut olarak değil Ram ve depolama alanı olarak normal Sony Xperia R1’den farklılıklar gösteriyor. Sony Xperia R1 Plus 3 GB Ram belleğine ve 32 GB’lik depolama alanına sahip.

Sony Xperia R1’in çıkış fiyatı 215 dolar iken Plus modeli 30 dolar farkla 245 dolardan satılacak. Telefonun diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın