Sony Xperia XZ Premium’a Android Oreo 8.0 dopingi

Geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye’de de satışa çıkan ve Sony’nin amiral gemisi olarak bilinen Sony Xperia XZ Premium, Android Oreo 8.0 güncellemesi almaya başlıyor.


Türkiye’ye de orta dereceli kullanıcı kitlesiyle satışta olan ve Android Nougat mobil işletim sistemiyle birlikte gelen Sony Xperia XZ Premium yakın zamanda Android Oreo 8.0’a güncellenecek. Sony’nin yaptığı duyuruda Android Oreo güncellemesi alacak olan ilk telefonun Sony Xperia XZ Premium olduğu belirtildi. Geçtiğimiz hafta, şirket Oreo’nun Aralık ayından başlayarak Xperia XZ Premium’da indirilebilir olacağını doğruladı ancak bu zaman tarih sadece Japonya’da bulunan telefonlar içindi.

TARİH GERİYE ÇEKİLDİ

Xperia XZ Premium kullanıcıları tarafından gelen taleplere göre Aralık ayında gelmesi gereken Oreo güncellemesinin daha erken tarihe çekildiği belirtildi. Hatta bu tarih sadece Japonya için değil tüm dünyada da geçerli olabilir. Türkiye’de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xperia XZ Premium’un ülkemizde ne zaman indirilebilir olacağı henüz bilinmiyor ancak sadece dil değişikliği yapılacağından en geç Aralık ayında kullanılabilir olacağını tahmin ediyor. Telefonunuza Oreo güncellemesinin gelip gelmediğini öğrenmek için telefonunuzun menüsünde önce ayarlar sonrasında cihaz hakkındaya girerek güncellemeyi denetleyebilirsiniz.

Xperia XZ Premium, Oreo güncellemesi aldığında ise bazı güzel özelliklere kavuşacak. Bu özellikler daha çok kamerayı etkilese de daha iyi bir fotoğraf ve video deneyimi yaşatacak. Güncelleme geldiğinde ve telefonunuza indirdiğinizde ise Sony’nin 3D Creator, otomatik netleme, geliştirilmiş ses kalitesi ve uygulama kısayolları gibi yenilik ve geliştirmelere kavuşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neden Logo

  Ticaret yapmak için bir sektöre giriş yaptınız ve hizmet vermeye başladınız. Yaptığınız hizmetler ve …

Bir cevap yazın