Sony yapay zekayı robot köpeklerde kullanmaya başlıyor

Ünlü Japon firması Sony, 1999 yılında piyasaya çıkarttığı Aibo’yu yapay zeka ve internet bağlantısıyla donatıyor ve tekrar evlerimize kabul etmemizi bekliyor.


Robot Aibo’yu hatırladınız mı? Sony’nin robot evcil köpeği olan Aibo, 2000’li yıllarda oldukça popülerdi ve neredeyse her çocuğun hayaliydi. 1999 yılında üretime başlanan Aibo, 2006 yılında üretim sorunları nedeniyle piyasadan silindi. Ancak Aibo bu sefer daha farklı bir konsept ile geliyor ve kendisi yapay zeka kazanıyor.

TAM BİR EV CİHAZI OLACAK

Aibo, Amazon ve Google’ın yeni tanıttığı kablosuz hoparlör görevine ek olarak tam bir ev robotu olarak çalışacak. İnternet ve yapay zeka entegre edilmiş olan Aibo, kendine özgü bir işletim sistemine de sahip olacak. Ayrıca 3.parti adı verilen farklı aksesuarlar ile sürekli geliştirilebilecek olan robot köpek, yapay zekanın yardımıyla geçen 12 yılın acısını çıkartacak.

SÜREKLİ YENİ ŞEYLER ÖĞRENECEK

Aibo, “keşfedilmiş ve keşfedilecek alanlar” ile evi kendisi tanıyacak. Hangi eşya nerede, nerede yürünür yada nerede yürünmez, tamamen kendisi keşfedecek. Aibo için aslında büyük beklentileriniz olmasın, o evin içinde ortalarda gezinen bir oyuncak, yeri geldiğinde kablosuz hoparlör ve sevimli bir ev bireyi olacak. 1999 yılında 2500 dolardan satılan Aibo’nun henüz geliştirmeleri devam ediyor ve yeni Aibo’nun ne kadar satılacağı ve ne zaman satışa çıkacağı hakkında henüz net bir bilgi de yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın