Spotify artık Safari’yi desteklemiyor

Dünyanın en çok kullanılan online müzik dinleme uygulamalarından biri olan Spotify iOS cihazları tarafından fazlaca kullanılan Safari web tarayıcısı üzerinden çalışmıyor.


Eğer bir Macbook kullanıyorsanız ve Macbook’ta Spotify uygulamasını da Safari üzerinden çalıştırıyorsanız bu haber sizi üzecek. Dinleyicilerden gelen geri bildirimlere göre artık Safari üzerinden Spotify çalışmamakta ve müzik yayın işlevini gerçekleştirememekte. Azımsamayacak kadar fazla olan Macbook kullanıcıları bu sorunu başka web tarayıcılarla çözmeye hazırlanıyor. Spotify ve Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da kemikleşmiş Macbook ve Spotify kullanıcılarının bu durum hakkındaki geliştirmeleri merakla bekliyor.

SON GÜNCELLEME UYUMSUZLUK YARATTI

Spotify teknik birimlerinden alınan bilgiye göre Safari’nin Macbook’lar için olan son güncellemesinin Spotify uygulaması ile çakıştını ve uyumsuz hale geldiğini açıklandı. Sorun hakkında Apple ile iletişime geçildiği varsayılan sorun hakkında en kısa zamanda bir sonuca ulaşılacağı bildirildi. Sorunun sebebi ise Safari’nin içinde bulunan kopya koruma eklentisinin olduğu bildiriliyor. Safari güvenliği ve Spotify güvenliği arasında uyumsuzluk yaratan bu hatanın ne zaman düzeltileceği hakkında da net bir tarih bulunmuyor.

DİĞER WEB TARAYICILARDA SORUN YOK

Safari üzerinden Spotify’a bağlanmak isteyenlere Macbook, Spotify uygulamasının indirilmesi gerektiğini öneriyor. Ayrıca Safari’ye alışmış Spotify kullanıcıları Chrome ve Firefox gibi diğer web tarayıcılarını kullanarak Spotify üzerinden müzik dinleyebiliyorlar. Spotify forumlarında da oldukça ilgiyle takip edilen bu hata için Spotify ve Apple’ın bir sonuca ulaşması gerektiği hakkında bir çok konu açılıyor. Safari’ye mi yoksa Spotify’a mı güncelleme gelip gelmeyeceği ise net değil ve büyük bir merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşinizi yarayacak İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanları Hiç Bitmiyor Günümüzde insanlar zamanlarının büyük birçoğunu internette geçiriyorlar. Bu sebeple telefon …

Bir cevap yazın