Spotify en yeni çalma listesiyle karşımızda

Ünlü çevrim içi müzik dinleme platformu Spotify yepyeni bir çalma listesi sunuyor. Zaman kapsülü adı verilen bu yeni liste ile eskiye dönük en çok dinlediğiniz şarkılar listeleniyor.


Spotify kullanıcılarını daha çok sitesinde ve uygulamasında tutabilmek için yepyeni bir çalma listesi algoritması oluşturdu. Bu algoritma ile eskiye dönük olarak en çok dinlediğiniz şarkılar bir listede birleşiyor ve sizin zaman kapsülünüz oluşturuluyor. Time Capsule adı verilen liste “Şimdi oynatılıyor” sekmesinin içinde yer alıyor ve aynı tasarımı kullanıyor.

KATEGORİLERE GÖRE DE AYRILABİLİYOR

Zaman kapsülü şarkı çalma listesi ayrıca kendi arasında da filtrelenebiliyor. Filtre de 90’lar, 80’ler, klasikler ve daha bir çok kriter bulunuyor. Kısacası daha önce beğenerek dinlediğiniz şarkıları da kendi aralarında sınıflandırabiliyorsunuz. Diğer müzik programları bu kadar fazla kişiselleştirmeye olanak vermezken Spotify’ın bu tarz geliştirmeleri kullanıcılarını markaya bağlı tutuyor. Geçtiğimiz yıl kullanıcı listesinde düşme olmasına rağmen bu sene yeni özelliklerle kendini biraz da olsa toparlamış durumda. Apple Music, Türkiye’de Fizy gibi rakipleri olan şirketin bu uygulama için geliştirmelerine devam etmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli?

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli? Reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan hediye ürünlere promosyon denir. Firmalar …

Bir cevap yazın