Super Mario 64 çevrimiçi olarak geri dönüyor

Tüm zamanların en çok oynanan oyunlarından biri olan Super Mario 64 yapılan modifiyeler ile çevrimiçi oynanabilir olarak geliştirildi. Eskiden 6 bilgisayarın başına geçip oynamak zorundayken artık 24 kişilik yarışlar online olarak oynanabilir durumda olacak.


Dünyanın en popüler oyunlardan biri olan 21 yıl önce ilk çıktığı günden beri neredeyse tüm bilgisayar kullanıcıları tarafından bilinen ve oynanan Super Mario, önümüzdeki sene geri dönüyor. Yıllardan beri beklenen ve fanları tarafın hâlâ ilgiyle oynanan oyunun için fan grupları bir dizi talepte bulundu. Bu fan projesi olarak hayata geçiriliyor olsa da Super Mario’nun dış modifiye yazılımcıları da bunca talebe kayıtsız kalamadı. Online oynanabilir olarak modifiyelenen oyun maalesef yazılımcıları bilinse de pek güvenilir değil.

OYUN ÇEVRİMİÇİ ONLINE OLARAK OYNANABİLECEK

Super Mario bilindiği üzere tek kişilik bir oyun ancak oyun yapımcıları bu geleneği bozuyor ve 24 kişinin online olarak aynı anda oynayabileceği bir oyun geliştiriyorlar. Nintendo tarafından yapılan Super Mario’nun şimdiye kadar bir çok oyununu görmüş olabilirsiniz ancak bu oyunların bir çoğu Nintendo’nun elinden çıkma değil. Telif konusunu pek önemsemeyen Nintendo bu sefer ciddi davranıyor ve DMCA adı verilen bir sistem ile oyunu kayıt altına almaya hazırlanıyor.

İNDİRİLEBİLİR OYUN YAKINDA

Her ne kadar online bir oyun olsa da Super Mario 64’ü indirmek gerekiyor. 1996 yılında çıkan versiyonuyla aynı özellikleri taşıyan ancak grafik açısından oldukça farklı olan oyun Kaze Emunuar isimli yazılımcı tarafından modifiye edilmiş şekilde indirilebilecek. Telif yasalarını ciddiye almaya başlayan Nintendo, bu modifiyeli versiyonu kapattırmak için elinden geleni yapacak olsa da oyun indirilebilir olacağından indirme işlemi başladığı an tüm dünyaca oynanmaya başlanacağı varsayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Forex Şirketi Seçimini Hangisinden Yana Kullanmalısınız?

    Para birimlerinin değişimiyle birlikte arasındaki döviz değişim oranlarının yaptığınız yatırıma göre sizlere kazanç …

Bir cevap yazın