Super Mario Run 200 milyon indirilmeye rağmen para kazandırmadı

Nintendo’nun ilk mobil oyunu olan Super Mario Run, 200 milyon kez indirilmesine rağmen kullanıcıların kilit açma ücreti olan 9.99 dolarlık bedeli ödemeye yanaşmadıklarını belirtiyor.


Super Mario Run, Nintendo’nun mobil oyun endüstrisine ilk giriş oyunu olarak değerlendiriliyor. Oyun, Android ve iOS mobil işletim sistemi kullanıcıları arasında oldukça popüler olduğu kanıtlanmış olmasına rağmen, Nintendo’nun beklediği karlılık düzeyine ulaşamadı. Nintendo’nun son karlılık raporunda, Japon şirket Super Mario Run’un hem Android hem de iOS platformlarında 200 milyondan fazla kez indirildi. Ancak Nintendo, bu etkileyici sayıya rağmen oyunun “kabul edilebilir bir kazanç noktasına henüz gelmediğini” iddia ediyor.

Super Mario Run oyunu indirmek hem AppStore’dan hem de Play Store’dan ücretsiz ancak oyuncuların tam oyun kilidini açmak için bir kerelik 9.99 $ ücret ödemeleri gerekiyor. Nintendo, oyunu ücretsiz olarak indiren kullanıcıların sadece ücretsiz sürümü kullandıklarını ve kilitleri açmak için gereken ödemeyi yapmayı tercih etmediğini iletiyor.

YENİ OYUNDAN DAHA UMUTLULAR

Öte yandan, Nintendo tarafından başlatılan ikinci mobil oyun olan Fire Emblem Heroes, Super Mario Run mobil oyunundan daha gelişmiş olduğu için daha çok umut vaadediyor. Nintendo yeni mobil oyununa daha çok güvendiğini belirtiyor. Japon şirket, Fire Emblem Heroes isimli oyununda tamamen farklı bir para kazanma sistemi kullanacağını ve bu sefer kâr edeceğine inanıyor. Daha çok küçük yaşa hitap eden oyunun satın alımlarının az olmasının en büyük sebeplerinden biri olarak oyunun yetişkinlere hitap etmemesi olarak görülüyor. Fire Emblem Heroes oyunun fiyat politikası ise henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süper Lig’de perde açıldı!

Süper Lig’de perde açıldı! Türkiye Süper Lig’de perde açıldı ve ilk mücadeleler büyük bir heyecana …

Bir cevap yazın