Tesla, geçen hafta yüzlerce çalışanını işten çıkardı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz hafta çeşitli düzeylerde 400’e yakın çalışanının işine son verdi.


Lüks elektrikli araç üreticisi Tesla geçtiğimiz hafta işçi, denetçi ve üst kademeden yüzlerce çalışanını işten çıkartmak zorunda kaldı. Reuters haber ajansının haberine göre 400’e yakın işçi çıkartan Tesla, işte çıkartmanın sebebinin üretime dayandığını söylüyor.

ÜRETİM DARBOĞAZI MEVCUT

Tesla üretimi istediği gibi yapamadığı ve bu sebepten de şirket içi sorunlar olduğu iddia ediliyor. Ekip liderleri ve daha birçok üst düzey yöneticinin de işine son verildiği belirtiliyor. Tesla yakın zamanda büyük satışlara imza atmış olsa da işten çıkarmaların sebebi mali sıkıntılar olmayabilir ancak belki daha kalifiye ve daha iyi bir üretim için ekibi komple değiştirmek de istemiş olabilir.

ÜRETİM SAYILARI OLDUKÇA AZ

Geçtiğimiz temmuz ayından beri gelen bilgilere göre 220 Model S üreten Tesla, üretim hızını daha da yükseltmek istiyor. İstanbul’da elektrikli taksi olarak bile kullanılan elektrikli Tesla araçları tüm ülkelerde yayılmaya başlıyor. Tesla üretim sürecindeki gelişmeler ve bundan sonraki satış stratejisi oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın