Tindstagramming akımı rahatsız etmeye başladı

Tinder uygulamasını instagram hesabına bağlayanlar son zamanlarda profilleri kapalı olsa dahi özel mesaj alabiliyor durumdalar. işte bu durumun yeni adı ise Tindstagramming.


Tindstagramming adı verilen ve instagram’ın tanımlanamayan kullanıcılar tarafından gelen mesajlar can sıkmaya başladı. Dünyanın en özgür sosyal mecrası olarak kabul edilen instagram’da Tinder bağlantısı yapan üyelere profilleri kapalı olsa dahi mesaj atılabiliyor. Profili kapalı olan kullanıcıların ortak amacı ise bilmedik insanların kendilerinig örmelerini engellemek ve gereksiz mesajlara imkan tanımamak olarak biliniyor.

TINDER DAHA ÇOK TAKİPÇİ KAZANMAK İÇİN KULLANILIYOR.

Tinder üzerinden DM’den yürüyen bir çok kullanıcı var. Özellikle kadın kullanıcılara instagram profilleri kapalı olsa dahi mesaj gidebiliyor. Her iki platforma göre de bu konuda herhangi bir açık yok. Yani ne Tinder’dan kaynaklanan ne de instagram taraflı bir açık bulunmuyor. Tinder üyeliği olan ve instagram’a bağlayan herkes bu mesajları alabilir durumda oluyor. Ancak Tinder’ı instagram’ına bağlayan bir çok kullanıcının da asıl amacı Tinder üzerinden takipçi sahibi olmak.

ENGELLEMEK ASLINDA ÇOK BASİT

Bu yöntem ile gelen taciz ve gereksiz mesajları engellemek aslında çok kolay. Tinder’da instagram bağını koparttığınız an eğer profiliniz kapalıysa bir daha özel mesaj alamıyorsunuz. Kısacası iki seçeneğiniz mevcut. Ya Tinder’ı instagram hesabınıza bağlayıp takipçi kazanacaksınız yada Tinder’ı instagram hesabınızdan koparacak ve tacizvari,garip mesajlardan kurtulacaksınız. Seçim tamamen sizin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın