Toprak Altı Su Deposu


Toprak altı su deposu fiberglas ve polyester reçine birleşiminden oluşan, belirli bir kot farkı ölçüsünde toprak altında konumlandırılan özel su depolarıdır.

Standart ürünlere göre kalınlığı fazla olarak üretilen ve içerisinde depo hacmine göre dalgakıran bulunduran toprak altı su depoları 100 ton hacme kadar üretilebilmektedir.

Toprak Altı Su Deposu Genel Özellikleri

Toprak altı su depoları toprak altında üzeri kum ile kapatılarak kullanıldığı için dıştan baskıya maruz kalmaktadır. Bu yüzden tanklar içerisinde belirli destek ekipmanları bulundurur ve bu ekipmanlar dalgakıran olarak adlandırılır.

Fiberglas ürünlerin baskı dayanımı yüksek olduğu için ana hammadde olarak bu materyal tercih edilmektedir.

Ayrıca toprak altında fiberglas ürünlerin korozyona uğramayan ve çürüme yapmayan yapısı en önemli tercih sebeplerinden biridir.

Belirli bir talimatnameye uygun olarak kurulumu sağlanmalıdır. Özellikle kazı ölçüleri mutlaka tarafınıza gönderilen talimatnamedeki ölçülere uygun olmalıdır.

Kazı alanı taban kısmında mutlaka düz bir beton zemin oluşturulmalıdır. Bu deponun dengeli bir biçimde yerleşimi ve daha sonrasında düzgün bir şekilde toprak altında kalması için önemli bir husustur.

Deponuzun yerleşimi sonrası üzeri kapatılırken hafriyat toprağı değil ince kum kullanılmalıdır.

Ürünlerin yerleşimi sonrası kesinlikle üzerinden araç geçişi olması engellenmelidir. Araç geçişi olacak bölgelerde mutlaka bilgi verilmelidir.

Kot farkı talimatnamede yer alan ölçüden farklı ise bilgilendirme sağlanmalıdır.

Toprak altı su depolarının en önemli özelliklerinden bir diğeri ise suyunuzu hava şartlarından korumasıdır. Suyunuz sıcak veya soğuk hava koşullarından etkilenmez.

Toprak altı su depoları sizlere önemli yer tasarrufu sağlar. Özellikle büyük tonajlı depolar için yer kazancı fazla olacaktır.

Üzerinde bulunan havalandırma borusu sayesinde sularınız koku yapmaz. Ayrıca yerleştirme mapaları aracılığı ile iş makineleri kolay bir şekilde ürünlerinizin toprak altına yerleşimini sağlayacaktır.

Toprak Altı Su Deposu Çeşitleri

Toprak altı su depoları kullanım tercihlerine göre 2 farklı alternatif ürün seçeneğine sahiptir. Bunlardan en çok tercih edileni dalgıç pompa kullanımı bir diğeri ise hidrofor pompa kullanımıdır.

Dalgıç Pompa Kullanımı

Toprak altı su deposu ürünleri için en çok tercih edilen seçenektir. Depo içerisine yerleştirilen dalgıç pompa depo üzerinde bulunan rekora bağlanarak rahat bir kullanım sağlar. Ayrıca dalgıç pompada oluşabilecek arıza durumunda müdahalesi kolay olacaktır.

Hidrofor Pompa Kullanımı

Standart su deposu kullanımları gibi deponun alt kısmında bulunan çıkış rekoru aracılığı ile pompa bağlantısı sağlanır. Depo üzeri kapatıldıktan sonra çıkış rekoruna ulaşmak zor olacağından tesisat bağlantısı sırasında depo ile pompa arasına vana konulması kolaylık sağlayacaktır.

Atılımsan Grup A.Ş. bünyesinde yer alan İzoplas markası ile üretmiş olduğu toprak altı su deposu ile ilgili tüm ürünleri inceleyebilir, detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En İyi Hosting Sunucuları

Kurumsal markanıza değer katmak ve markanıza kurumsal bir kimlik kazandırmak için ihtiyacınız olan şey kaliteli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir