Twitter, Apple’ın yeni emojilerini desteklemiyor

Apple, dün yenilenen emojilerini kullanıma sundu ancak Twitter güncellenmiş ifadeleri henüz tam olarak desteklemiyor.


Apple’ın yeni emojilerini kullanıma açmasından sonra en çok emoji kullanan sosyal mecralardan biri olan Twitter’da emojilerin yayınlanmasında sorunlar yaşandığı gözlemlendi. Yeni emojilerin büyük bir çoğunluğu kullanıcılar tarafından görüntülenemiyor. Aslında düz mantık olarak bakıldığında sorunun kaynağı tamamen kullanıcıların kullandıkları eski sürüm iOS mobil işletim sistemleri.

YENİ SÜRÜME GEÇİLDİKTEN SONRA SORUN KALMIYOR

Twitter’da yaşanan bu aksaklık bir yazılım hatası olarak görülebilir ve Twitter buna belki de küçük bir ek yazılım ile çözüm bulabilir. Ancak olayın özü yeni versiyona geçen iOS kullanıcıları bu yeni emojileri kullandıklarında eski sürüm iOS’larda bu emojiler bulunmadığı için yeni emojilerle atılan tweetler görüntülenemiyor. Son beta ile birlikte gelen emojiler ya Twitter’ın yapacağı yeni bir yazılım ile çözülecek ya da tüm iOS kullanıcılarının en son sürüm yeni emojili versiyona geçmesi beklenecek.

ANDROID OREO’DA DA AYNI SORUNLAR YAŞANABİLİR

Uyumluluk sorunları, üreticiler ve yazılım üreticileri, Emoji 5.0 desteği ile cihazları ve platformları güncellediklerinde sorunların ortadan kalkacağı bildiriliyor. İleri ki dönemlerde Android Oreo’nun da kendine özgü yeni emojileri gelecek ve aynı sıkıntının tekrar yaşanması muhtemel olacak. Bunun için her 2 tarafın da güncel emoji 5.0 yazılımını kendi sistemlerine entegre etmeleri gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın