Twitter gece modu kullanıma açıldı

Instagram ve Facebook’un yanında kullanıcılarını korumak ve saklamak için çeşitli geliştirmeler yapan Twitter’da yepyeni ve kullanışlı bir özellik açıldı. Artık geceleri Twitter’ı daha rahat kullanabileceksiniz.


Dünyanın önde gelen sosyal medya ağlarından biri olan Twitter kullanıcılarını rahat ettirmek için çeşitli yenilikler yapıyor. Bu yeniliklerden biri de gece Twitter’ı kullanan kullanıcılar için. Geçtiğimiz yıl mobil sürüm için aktif ettiği gece modu özelliğini bilgisayar ve web tarayıcılar için de kullanıma açtı. Böylelikle geceleri bilgisayar üzerinden Twitter’ı kullanıyorsanız gözleriniz artık daha az yorulacak.

İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMI ARTIK DAHA KOLAY

Twitter’a internet sitesi üzerinden bağlanıyorsanız ve telefonunuz android ise telefonunuzun web tarayıcısı üzerinden de gece modu olan internet sitesini kullanabileceksiniz. Ayrı iOS tabanlı telefonlardan da Safari tarayıcı üzerinden yine gece modlu siteye erişebilirsiniz. Sadece mobil uygulamada değil diğer tüm yollardan kolay ve hızlı kullanımı amaçlayan Twitter’ın bu uygulaması maalesef Facebook ve instagram’da mevcut değil.

KULLANIMI OLDUKÇA BASİT BİR ÖZELLİK

Mobil cihazlar üzerinden uygulama içindeki ayarlar bölümünde tek tuşla gece modunu aktif hale getirebiliyordunuz. Şimdi internet sitesi üzerinden de bu özelliği aktif etmek oldukça kolay. yapamnız gereken profil resminize tıklamak ve karşınıza gelen menünün en altında yer alan “Gece modu” sekmesine tıklamak. iOS ve Android üzerinden de aynı şekilde kullanılan gece modu özelliği ile gözleriniz yorulmadan Twitter’da dolaşabileceksiniz. iOS ve Android üzerinden uygulama aracılığı ile ise sol tarafta bulunan menüyü parmağınızı sağa doğru kaydırarak açabilir ve “Night Mode” yani “Gece Modu” düğmesini sağa kaydırarak aktif hale getirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın