Twitter, kötüye kullanım bildiren kullanıcılarına daha hızlı dönüş yapacak

Twitter nefret, şiddet ve istismar konularında kurallarını sertleştiriyor ve kullanıcılarına bu konu da daha hızlı bir geri bildirim vaadediyor.


Twitter, Wired tarafından sızdırılan dahili bir e-postaya göre, inceleme sürecini iyileştirmek için kullanıcıların “kötüye kullanma” raporlarına daha çabuk geri dönüş yaparak daha kullanıcı dostu olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca sosyal medya devi, şiddet, nefret dolu konuşma ve istismar konularındaki kurallarını sertleştirmeyi de planlıyor. Şiddet ve nefret içeren tweetleri yapay zeka yardımıyla anında yasaklayacağı beklenen yeni algoritma yakında kullanıma açılacak.

ENGELLEMELER GELİYOR

E-postanın bir kısmında yer alan bilgilere göre mağduriyet yaratan ve aşılama içeren tüm tweetler anında silinecek ve bu tweeti atan kullanıcı sistem üzerinden süresiz olarak silinecek. IP üzerinden de engelleme yapılması beklenen olumsuz tweet atan kullanıcılar yeni bir hesap açarak Twitter’a tekrar katılamayacaklar. Ayrıca mailde belirtilen bir bölüme göre de Twitter, geliştirilen kuralları site üzerinde de kullanıcılara duyuracak. Bu geliştirme kulağa hoş görünse de botlar tarafından yapılması kullanıcıları endişelendiriyor. Her dilde farklı anlamlara gelen kelimeler öbeği bazı zamanlar da yanlış da anlaşılabileceği kullanıcılar tarafından bilinse de bu sebepten kullanıcılar bu engelleme görevini botların yapması yerine gerçek kişiler tarafından okunup değerlendirmesi gerektiğini savunuyorlar. Twitter’ın kural güncellemesinden sonra tüm çevirisiyle Teknoxo’da açıklamayı sizler için sunacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın