Twitter, kullanıcı sayılarını fazla tahmin ettiğini itiraf ediyor

Twitter, bir uygulamanın sebep olduğu hata nedeniyle kullanıcı sayısında yanlışlık yaptığını itiraf etti.


Sosyal medya devi Twitter, 2017 yılı bitmeden önce çeşitli raporları kullanıcılarının bilgisine sundu.Mali tablolarını detaylarıyla açıklayan Twitter, geçtiğimiz dönemlerde paylaştığı kullanıcı sayısının yanlışlıkla Ocak ayında Fabric (uygulama yazma programı) ürününün satışıyla kullanıcı sayılarını karıştırdığı itiraf etti. Uygulama yazma programına üye olanların bir bölümünün Twitter’a üye olmadığı biliniyor. Twitter’daki kullanıcı sayısının 300 milyondan fazla olduğu göz önüne alındığında, bir ila iki milyon arasında bir farklılık göze çarpıyor. Fabric, Twitter’a bağlanabilecek bir uygulama olsa da, şirket tüm kullanıcıların Twitter kullanıcıları olmadığını açıkladı.

Fabric Platformunun üçüncü parti uygulama olduğu biliniyor ve kullanıcılar bu uygulamaya erişmek için SMS yoluyla kimlik doğrulama mesajları göndermesine izin veriyorlar ve bu işlemi de Twitter üzerinden yapıyorlar. Twitter bu özelliği kullanan kişileri de Twitter kullanıcısı olarak saydığı için toplam kullanıcısı sayısında yanlışlık yaptığını itiraf etti.

Daha önce Facebook’ta da benzer sorunlar yaşandığı biliniyor. Video konularında yaşadığı birkaç sıkıntı nedeniyle yanlışlık yaptığı iddia eden Facebook, bunu resmi blogunda açıklamıştı. Dürüstlük ilkesini lehine çeviren sosyal medya devleri, bu haretket ve aksiyonlarıyla kullanıcılarını kendilerine bağlamak için bu tarz durumları pazarlama stratejileri ile olumlu tepkilere dönüştürdükleri düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adem Köse Kimdir ?

Hakkında 1984 Bayburt doğumlu girişimci, paramedik, medya patronu, saç ekim uzmanı, hayırsever. Eğitim hayatından sonra …

Bir cevap yazın