Twitter Lite Android versiyonunu test ediyor

Dünyanın en çok kullanıcılarına sahip sosyal mecralarından biri olan Twitter, Android kullanıcılarının telefonlarını yormamak üzere tasarlanan Twitter Lite uygulamasını test ediyor.


2017 yılının başlarında Lite internet sitesini tanıtan ve kullanıcılarına sunan Twitter, şimdi aynı tarz bir oluşum ile Android kullanıcılarının daha kolay kullanması için Twitter Lite Android uygulamasını getiriyor. Bu uygulama ile daha az internet tüketimi ve telefonda daha az yer kaplamasını sağlanacak. Bellek açısından da sorun yaşatmayacak olan Twitter Lite Android, hızdan yana yakınan Android kullanıcıları için kolay ve konforlu bir Twitter kullanımı sağlayacak.

İLK TEST FİLİPİNLER’DE YAPILIYOR

Twitter bilindiği gibi lite versiyonunu interneti yavaş ve kısıtlı olan yerler için geliştirmişti. İnterneti pahalı olduğu ülkeler için de birebir bir çözüm olan lite versiyonu uygulamalar internet hızının az olduğu yerlerde bile minimum veri ile sorunsuz olarak çalışabiliyor. Uygulama Filipinler gibi internet sorunları olan bir ülkede test ediliyor ve kullanıcıların yorumlarına göre tüm dünyada kullanılabilir olacak.

FACEBOOK LITE UZUN ZAMANDIR KULLANILIYOR

Facebook, lite uygulamasının uzun süredir kullandırıyor. İnternet sorunu yaşayan ülkelerde daha çok indirme oranlarına sahip olan Facebook lite, kullanıcılarına daha hızlı ve sorunsuz bir kullanım sunuyor. Facebook Lite gibi Twitter Lite da küçük hafızalı telefonlarda sorunsuz olarak kullanılabiliyor. 3 MB altındaki boyutuyla telefon için de yer kaplamayan uygulama test aşamaları geçildikten sonra tüm dünyada indirilebilir olacağı tahmin ediliyor. Aynı hamle instagram’dan da bekleniyor olsa da instagram tamamen fotoğraf ve video odaklı olduğundan pek de mümkün görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın