Twitter “Şimdi Oluyor” özelliği ile gündemdeki tweetleri listeliyor

Twitter gündemdeki olayları en üst bölümde açtığı yeni bir bölüm ile gösterecek. Başlıklara tıklandığında ise o başlık ile iligil tüm tweetler listelenecek.


Sonrası için kaydet özelliğinden sonra bu hafta yeni özelliği duyuran Twitter, Şimdi oluyor özelliği ile gündemdeki tweetleri tek liste altına alıyor. iOS ve Android tabanlı işletim sistemlerinden kullanılan Twitter uygulaması yakında bu özelliği desteklemeye başlayacak. Böylelikle en çok görülen ve retweet alan paylaşımları tek bir liste halinde görebileceğiz.

ZAMAN TÜNELİNİN ÜSTÜNDE YER ALACAK

Twitter bu özellik ile kullanıcılar arasından daha çok etkileşim olmasını hedefliyor. “Happening Now” adlı yeni özellik etkinlikleri de bu bölüm içinde gösterecek. Şu an çalışmakta olan spor tweetleri gibi kart şeklinde gösterilecek olan listede ekonomi, mizah ve diğer tüm konular hakkında tweetler belirecek. Twitter’ın bu özelliği en üst bölüme koymasının sebebi ise kullanıcıların attıkları tweetlerin daha çok okunması ve daha çok etkileşim alması.

BAŞLIKLAR RESİMLİ OLACAK

Örnek vermek gerekirse bir etkinliğin yada bir olayın başlığı en üst bölümde belirecek. O güne özel bir haber çok okunmuşsa resimli olarak bu bölümde çıkacak ve üzerine tıklandığı zaman o olayla ilgili tüm tweetler listelenecek. Twitter’ın kendi algoritmasına göre listelenecek olan olay, kullanıcılara daha kolay araştırma ve tweet atma olanağı sağlayacak. Ayrıca konu hakkında kaç tweet atılmış, kaç kişi etkileşimde bulunmuş ve kaç kere okunmuş bilgileri de başlığa tıklandığında başlığın hemen alt bölümünde istatistik olarak verilecek. Şu an bu özellik bazı ülkelerde kullanıma geçti bile ancak yakın zamanda Türkiye de dahil tüm dünyada kullanılabilir olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın