Twitter, Sonrası İçin Kaydet özelliğini test ediyor

Twitter Sonrası için kaydet isimli özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik ile o anda okunamayan tweetler daha sonrası için bir listede saklanıyor.


Twitter’ın 280 karakterlik tweetler atılmasına olanak tanımasını anons ettiğinden beri sosyal mecrada yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Twitter’ın bugün yaptığı bir açıklamada kullanıcıların tweetleri imlemeleri için gereken “Sonrası için kaydet” özelliği üzerinde çalıştığını ve testler yaptığını belirtti. Twitter ürün müdürü Jesar Shah bu özelliğin kullanıcıların o an okuyamadığı tweetleri daha sonra okumak için işaretlemeye yarayan bir özellik olduğunu dile getirdi.

280 KARAKTERE DESTEK OLACAK BİR ÖZELLİK

Twitter’ın bu özelliği getirmesi aslında kullanıcılar tarafından bekleniyordu. Özelliğin gelmesinin en büyük sebebi ise Twitter’ın 280 karakterlik tweetlere izin vermesi oldu. Bunun sebebi ise 140 karakterlik bir tweet o anda okunabiliyorken 280 karakterlik bir tweet uzun olduğu için anlık olarak okunamıyor ve daha sonrası için saklanması gerekebiliyor. Kaydedilen tweetlerin sadece kişiyi özel bir listede barınması bekleniyor ve kullanıcılar bu listeden daha önce kaydettikleri tweetleri görebiliyor ve okuyabiliyor. Şu an tamamen test aşamasında olan bu özellik Twitter Android uygulamasında bazı kullanıcılar tarafından da test ediliyor. Henüz beta sürümü olduğu için bu özelliğin adının “Sonrası için kaydet” olması bekleniyor. Ayrıca Twitter kullanıcıların bu özellik hakkında ne düşündüklerini öğrenmek için bir de #SaveForLater hashtag’i açmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her Soruya Cevabı Var

Her Soruya Cevabı Var Gün içinde insanların aklına onlarca soru takılır. Görülen rüyanın anlamı merak …

Bir cevap yazın