Twitter’da daha uzun tweetler paylaşılabilecek

Twitter üst üste yaptığı güncellemeler ile kendinden sıkça söz ettiriyor. Gece modu özelliğinin devreye girmesinden sonra şimdi de 140 karakterden fazla yazılabilecek tweetler özelliğini yürürlüğe sokuyor.


Klasikleşmiş 140 karakter kuralını yıllardan beri bir türlü bozmayan Twitter bu tabusunu yıkacakmış gibi görünüyor ve 140 karakterden daha fazla tweet atmaya olanacak tanımak için bazı yazılımsal testler yapıyor. Tweetstorming adı verilen sistem henüz test aşamasında.

UZUN YAZMAYI SEVENLERE BİREBİR

Bir çok Twitter kullanıcısını memnun eden bu yenilik daha çok uzun yazmayı seven kullanıcılar ve blog yazarlarının işine yarayacak gibi görünüyor. Herhangi bir kısıtlama olmadan yazılacak olan yeni tip tweetler, flood (üstüste yazmak) ve numaralandırılmış tweet geleneceğini de sona erdirecek gibi görünüyor. Buna karşın Twitter’ın tabusu olan olan ve Twitter’ı Twitter yapan bu özelliğin kaybolup 140 karakterin üzerinde tweet atılmasını istemeyenler de var. Sadece ve kısa cümleler okumak isteyenler tarafından tepkiyle yorumlanıyor.

YÜRÜRLÜK TARİHİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Tweetstorming özelliğinin henüz beta versiyonu bile gelmemiş ve testler devam ediyorken özelliğin ne zaman kullanılmaya başlanacağı da belirsizliğinim koruyor. Resmi olarak yapılan bu testleri ve bu özelliği aslında şu an iOS ve Android işletim sistemli kullanıcılar yan uygulamalar ile kullanabiliyorlar. Storm It adı verilen bu uygulamayı telefonunuza indirdiğiniz takdirde uzun uzun tweetler atmanızın önü açılıyor ve tweetlerinizi bölmek zorunda kalmıyorsunuz. Twitter’ın resmi olarak bu özelliği ilk olarak mobil uygulamalar için getireceği tahmin ediliyor. Sonrasında ise internet ve web tarayıcılarda kullanılan web sitesi için bu güncellemenin gelmesi bekleniyor. Ancak henüz net bir tarih olmadığı da gelen haberler arasında.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

  Tüm dünyaya ulaşmak ve global bir marka olmak adına günümüzde artık internet çok önemli …

Bir cevap yazın