Ubuntu sessiz sedasız 17.10 versiyonunu yayınladı

Linux tabanlı Ubuntu, yeni arayüzü ve kolay kullanım özellikleriyle 17.10 versiyon numarasıyla artık indirilebilir durumda.


Ubuntu herhangi bir duyuru dahi yapmadan güncellenmiş yeni versiyonu olan Canonical Ubuntu 17.10 sürümünü resmi internet sitesinde yayınladı. 32 bit ve 64 bit olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan işletim sistemini indirip kişisel bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Ancak Ubuntu kişisel bilgisayarlar üzerinden yapılan girişlerde şimdilik sadece 32 bir ISO dosyasını indirilebilir kılıyor. Yakın zamanda 64 bit için de bir indirme linkinin gelmesi bekleniyor.

Masaüstü bilgisayarlar için Ubuntu 17.10’un son hali, yakın zamanda piyasaya sürülen GNOME 3.26.1 paketlerini kullanıyor. En yeni Linux 4.13 çekirdeği ile çalışan Ubuntu 17.10, sevilen Unity kullanıcı arayüzünü GNOME 3’ü benimsemiş durumda.

WINDOWS’TAN SOĞUYANLAR UBUNTU’YA GEÇİYOR

Daha çok programcıların kullandığı Ubuntu, Linux sistemini kullanıyor. Windows’un hatalarından sıkılanlar için kolay arayüzü ve daha az hata verme olanağı ile Ubuntu iyi bir alternatif olarak bilgisayar kullanıcılarına sunulmuş durumda. Ayrıca şimdilik tamamen ücretsiz olan bu sistemin yakın zamanda da ücretli olması beklenmiyor. Ubuntu 17.10 sürümünü www.ubuntu.com üzerinden kolay indirebilir ve ISO dosyasını ya bir flash diske yada bir DVD’ye kaydederek bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın