Vespa’nın ilk elektrikli scooterı 2018’de geliyor

Ünlü Scooter üreticisi Vespa, 2018 yılında bir tam elektrikli ve bir de elektrikli-benzinli olmak üzere iki modelini satışa çıkartacağını duyurdu.


Geçen sene, Vespa bir elektrikli scooter üzerinde çalıştığını ve şimdiye kadarki en özellikli elektrik beslemeli Vespa olacağını açıklamıştı. Bugün ise elektrikli Vespa’nın bazı özelliklerini ve yaklaşık kullanılabilirlik tarihini açıkladı. Vespa’nın Elettrica adını verdiği araç Vespa’ya göre Elettrica, geleneksel scooterlarınki ile uyumlu hızlanma özelliklerine sahip, tamamen elektrikli ve sessiz. Tek şarj ile 100 km gidebilecek olan Vespa Elettrica, oldukça kolay bir kullanım sunacak. Vespa ayrıca Elettrica için 10 yıl batarya garantisi de veriyor ancak 1000 kere şarj edilip kullanıldıktan sonra da bataryaların verimlilik oranının %80’e düşeceğini de ekliyor.

İKİ MODEL BİRDEN SATIŞA ÇIKACAK

Elettrica’nın krom gri renk ile gelmesi planlanıyor ancak kullanıcılar isterlerse Vespa’larını istedikleri renk ve tasarımlarda kişiselleştirebilecek. Birbirinden farklı 7 renk seçeneği de verecek olan Vespa’nın 2018’de yollara çıkması planlanıyor. Elettrica’nın yanı sıra Vespa, tek bir şarjla tam elektrikli versiyonun iki katı kadar uzun yol gidebilen elektrikli ve petrol ürünü yakıtlar kullanan melez bir versiyon olan Elettrica X’i de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her iki scooter da 2018’de satışa sunulacak ancak scooterların tam piyasaya çıkış tarihleri ve fiyat etiketleri hakkında henüz net bir bilgi yok. Ayrıca scooterların son hız değerleri ve diğer teknik bilgiler de şu an gizemini koruyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın