VW, Elektrikli bir Kaplumbağa için kolları sıvadı

Volkswagen’in neredeyse adıyla özdeşleşen Beetle modelinin elektrikli bir motorla üretilmesi gündemde. Araç güçlü bir motor ve uzun menzil vaadediyor.


İkon halini almış VW Beetle, Türkiye’de bilinen ismiyle tosbağa yada kaplumbağa, tarihi günler için hazırlık yapıyor. VW başkanı Herbert Diess, Autocar’a yaptığı açıklamada, şirketinin ciddi bir elektrikli Beetle geliştirmeyi düşündüğünü söyledi. Bu otomobili ise beklenenden çok daha kısa bir süre sonra üretmeyi planlayan otomotiv devi, ikonik aracının son tasarımıyla birlikte elektrik motorlu bir alternatif model ile karşımıza çıkabilir.

GÜÇLÜ MOTOR VE UZUN MENZİL HEDEFLENİYOR

Teknik detayları henüz netleşmemiş olsa da 168 beygir gücünde olacağı düşünülen yeni elektrikli Beetle’ın tek şarj ile de yaklaşık 600 km gitmesi planlanıyor. Şimdiye kadar planlanan 15 modelin ötesinde yeni elektrikli otomobil stratejisini genişletme yollarını arayan VW, bu modeller arasına Beetle modelini de koymaya hazırlanıyor. Her kesimden birçok kişiye hitap eden nostaljik modelin üretime geçmesinden sonra birçok kişinin araca ilgi göstereceği tahmin ediliyor.

DETAYLAR HENÜZ NETLEŞMİŞ DEĞİL

Tasarım konusunda herhangi bir değişilik olup olmayacağı, yeni elektrikli böceğin fiyatının ne olacağı, ne zaman üretime geçeceği yada ne zaman satışa çıkacağı hakkında henüz hiçbir bilgi olmasa da elektrikli model şimdiden VW meraklılarını oldukça heyecanlandırıyor. 168 beygirlik bir motora sahip aracında hızlı olabileceği otomobil meraklıları tarafından tahmin edilen diğer konular arasında.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın