Western Digital 14 TB sabit disk üretti, ancak satın alamayacağız

Dünyanın en büyük sabit disk üreticilerinden biri olan Western Digital, dünyanın ilk 14 TB’lik diskini üretti ancak bu diskler son kullanıcılara satılmayacak.


Dünyanın ilk 14 TB’lik kapasiteye sahip sabit diski olarak lanse edilen ve Westend Digital’in sadece data merkezleri için ürettiği Western Digital Ultrastar Hs14 modeli maalesef bizim gibi son kullanıcılara satılmayacak. 14 TB’lik devasa kapasitesiyle sadece data ve veri merkezlerine satılacak. İçinde helyum bulunan sabit diskin özellikleri de oldukça üst seviyede.

İÇİ TAMAMEN HELYUM DOLU

Hem SATA hem de SAS formatlarında kullanılan sabit diskin 223MB/s aktarım hızı mevcut. İçi tamamen helyum dolu olan sabit disk, Western Digital’in HelioSeal Helyum teknolojisinin bir ürünü ve 2.5 milyon saatlik bir MTBF (arızalar arasındaki ortalama süre) ile oldukça güvenilir. Çok uzun kullanım oranlarına ve sorunsuz bir deneyime neredeyse garanti veren WD, Ultrastar HS14 ile veri merkezlerinin vazgeçilmezi olabilir.

SADECE KURUMSAL MÜŞTERİLERE SATILACAK

Ultrastar Hs14 sadece Western Digital’in kurumsal müşteri portföyünde bulunan şirket ve merkezlere satılacak. Son kullanıcı ile şimdilik buluşmayacak olan sabit diskin kullanıcı kitlesi son kullanıcının performansından daha zor şartlara göre üretildi. Ancak WD Ultrastar Hs14 tarzında yada kapasitesinde son kullanıcılar için de bir sabit diskin gelmesi yakın görünüyor. Pazarlama stratejisi olarak sadece kurumsal firmalara satılan bu sabit disk gibi neden son kullanıcılar için de 14 TB ve üstü kapasiteli bir disk üretilip satılmasın ki ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın