Western Digital Mikrodalga Teknolojisine Sahip 40 TB’a Kadar Arttırılabilen Depolama Birimlerini Tanıttı

Western Digital depolama birimlerinde yeni bir çağ başlatacak olan mikrodalga teknolojisine sahip 40 TB’a Kadar arttırılabilen depolama birimlerini tanıttı.


Rakibi olan Sandisk’i satın aldıktan sonra yoluna daha emin adımlarla devam eden Western Digital depolama alanında devrim niteliğinde bir gelişmeye imza attı.

Kullanıcıların ve şirketlerin artan depolama ihtiyaçları için yeni depolama birimlerini tanıttı. Dünya’nın ilk mikrodalga destekli manyetik kayıt sabit diskleri olan bu depolama birimleri yeni bir çağı başlatıyor.

Western Digital’in uzun yıllardır geliştirmekte olduğu MAMR teknolojisi ile birlikte sürücü üzerinde çok yüksek yoğunlukta veri kaydetmeyi arttırılan mikrodalga alan üretiliyor. Bu alanla birlikte veriler çok daha hızlı okunup yazılabilirken verilerin bozulmasının da önüne geçiliyor. WD yetkilileri bu yeni teknolojinin daha da geliştirileceğini dile getirdi.

Hedef 2025 Yılında 40 TB Kapasiteli 3.5 inç Depolama Birimleri

2019 yılında üretiminin tamamlanıp satışa sunulacak olan bu depolama birimlerinin geliştirilmesine devam edilecek. WD’nin hedefi 2025 yılına kadar 40 TB kapasiteli 3.5 inç büyüklüğünde diskler satışa sunmak.

Yakın Gelecekte Bir İhtiyaç Olabilir

Western Digital’in bu ürünleri şimdilik profesyonel kullanıcılardan ziyade bulut depolama şirketleri ve veri merkezleri için üretilecek ve satışa sunulacak olsa da kullanıcıların ya da profesyonel kullanıcıların özellikle 8K videolara geçiş yapmasıyla birlikte kullanacakları depolama birimlerinin başında geleceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın