WhatsApp, Atılan Mesajları Silme Özelliği Türkiye’de kullanıma açıldı

WhatsApp’ın geçtiğimiz hafta tanıttığı yanlışlıkla atılan mesajı silme özelliği Türk kullanıcılarına da bir güncelleme ile geliyor.


Her yeni güncellemede bir tane büyük yenilik getiren çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın geçtiğimiz hafta tanıttığı yanlışlıkla atılan mesajları geri alarak silme özelliğini Türk kullanıcılarına da sunmaya başladı. “Herkesten Sil” özelliği ile silinen mesajların yerine “Bu mesajı sildiniz” ibaresi beliriyor ve karşı taraf görmeden de istediğiniz mesajı silebiliyorsunuz. Peki mesaj geri alma ve mesaj silme işlemleri nasıl yapılıyor ?

Daha önce WhatsApp Beta ile denenen bu özellik artık yeni güncelleme ile kullanıcılara sunulmuş durumda. Özelliği kullanmak için öncelikle belirtelim ki karşı tarafın da bu özelliği almış en güncel sürümü kullanması gerekiyor. Aksi takdirde mesajı siz silseniz dahi karşı tarafta görünmeye devam ediyor. Eğer her iki taraf yada sohbet grubunun üyelerinin hepsi son sürüm WhatsApp kullanıyorlar ise;

Öncelikle silmek istediğiniz mesajı seçin. Sonrasında sağ üst köşede bulunan çöp kutusu ikonuna tıklayın. Çıkan penceredeki “Herkesten Sil” butonuna dokunun. Karşınıza “Seçtiğiniz mesajlar bu sohbetteki WhatsApp’ın en son sürümünü kullanan herkesten silinecek” şeklinde bir duyuru gelecek. Bu duyuru ekranın sağ alt köşesinde bulunan Tamam butonuna tıkladığınızda ise attığınız mesaj silinecek ve “Bu mesajı sildiniz” ibaresi belirecek. Yeni gelecek olan güncelleme ile kullanılacak olan bu özelliğin yanı sıra ayrıca canlı konum paylaşma özelliği de WhatsApp’a entegre olacak. AppStore ve Google Play Store’dan güncelleme yapmanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın