WhatsApp Business artık indirilebilir, İşte İncelemesi

WhatsApp’ın işletmeler için özel olarak yapılan ve uzun süreden beri beklenen uygulaması Beta versiyonuyla şu an indirilebilir durumda.


İşletmelerin müşterileri ile iletişim kurmalarına yardımcı olmak adına geliştirilen yeni bir uygulama olan WhatsApp Business, Facebook’un işletmelere olan ciddiyetini yansıtır nitelikte. Uygulama ilk bakışta normal standart WhatsApp ile aynı altyapıyı kullanıyor diyebiliriz. İşletmelerin daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlayarak daha fazla kazanç elde etmelerini amaçlayan bu uygulama maalesef sadece WhatsApp tarafından onaylanmış hesaplar için geçerli olacak.

SÜREKLİ ANALİZ VE RAPOR TUTUYOR

WhatsApp Business, şirketler için mükemmel bir raporlama da sunuyor. İşletmeyle kimler iletişime geçmiş, kaç kişiye cevap verilmiş, kaç kişi cevap bekliyor ve kaç kişiden olumlu yanıt alınmış, tüm bu bilgileri kendi raporlama entegrasyonuyla işletmelere sunan WhatsApp Business, şimdilik ücretsiz olarak sunuluyor. Uygulama standart WhatsApp ile birlikte kullanılamıyor yani kişisel WhatsApp hesabınızı işletme hesabına döndüremiyorsunuz. En azından şimdilik Beta versiyonu için buna izin verilmiyor. Bir işletme WhatsApp’ı kullanmak istiyorsanız öncelikle yepyeni bir mobil hat satın almanız ve WhatsApp Business ile kayıt yaptırmanız gerekiyor. Ancak normal WhatsApp ile Business WhatsApp aynı telefonda sorunsuz çalışabiliyor.

İŞLETMELER KATEGORİLERE GÖRE AYRILIYOR

WhatsApp Business’a kaydolurken ilk etapta bir form doldurmanız gerekiyor. Bu formda işletmenizin hangi kategoride olduğu (giyim ve konfeksiyon, eğlence, finans ve bankacılık, kamu ve devlet hizmeti vb.) seçmeniz gerekiyor. Bunların ardında çalışma saatleri, işletmenizin logosu ve otomatik mesajı girmeniz ve oluşturmanız da isteniyor. Hâlâ beta olduğu için uygulama indirilebilir olsa dahi biraz daha beklemekte yarar var. Böylelikle sorunsuz bir uygulama ile işletmenizi bir adım öteye götürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın