WhatsApp Business kullanıma açıldı

Dünyada ve Türkiye’de test aşamasında olan WhatsApp Business’ın ilk kontrol paneli hakkında test mailleri geliyor. İşte detaylar.


WhatsApp’ın iş dünyası için özel çıkartacağı WhatsApp Business, tüm dünyada test aşamasındaydı ancak Türk kullanıcılara da test ettirilmeye başlanan uygulama yavaş yavaş yayılıyor. WhatsApp Business’ın genel amacı normal WhatsApp’tan biraz farklı. Sadece şirketlere özel geliştirilen WhatsApp Business, şu an test kullanıcıları olmak isteyen Android kullanıcılarına bildirimlerde bulunuyor.

MEŞGUL BİLDİRİMLERİ TAMAMEN FARKLI

WhatsApp Business’ın kullanımının Facebook Business sayfasını çağrıştırdığını söyleyebilir. Limitli bilgi alabildiğimiz bu test sayfasında onaylanmamış işletmelerin onaylanması için henüz aktif edilen bir özellik yok. Ayrıca şirketin saat kaçtan kaça kadar hizmet verdiğinin girilebileceği ve WhatsApp destek saatlerinin de bulunduğu bir alan mevcut. Toplam gelen mesajların hangisinin okunduğu, hangisinin cevaplandığı ya da hangisinin cevap beklediğini de istatistik olarak gösteren WhatsApp Business, işletmelere ciddi kolaylık sağlayacak.

TÜM ÖZELLİKLER HENÜZ AKTİF DEĞİL

Haberin başında da belirttiğimiz gibi WhatsApp Business henüz test aşamasında. Türkiye’deki kullanıcılarının da bu teste eklenmesi WhatsApp’ın Türk kullanıcılarına verdiği önemi gösteriyor ancak sadece test sayfası bulunduğu için net bir kullanım sağlanamıyor. Testler tamamlandığında gerçek kullanım prosedürlerini hep birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın