WhatsApp çalışmıyor ? Neler oluyor ? 03.11.2017

WhatsApp’a sabah saatlerinden beri erişilemiyor. Bağlanıyor şeklinde bilgi veren WhatsApp’ın durumu hakkında detaları bilgi geldikçe aktaracağız.


Dünyada en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma porgramı olan WhatsApp’a erişim sağlanamıyor. Herhangi bir erişim engeli mi yoksa teknik bir sorun olup olmadığı ise henüz netlik kazanmış değil.

An itibariyle WhatsApp’tan resmi açıklama geldi. Teknik açıdan veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin güncellemeden kaynaklandığı ve sunucuları sebep olduğu düşünülüyor.

WhatsApp’a gelen silme özelliği mi etkiledi ?

Daha önce WhatsApp Beta ile denenen bu özellik artık yeni güncelleme ile kullanıcılara sunulmuş durumda. Özelliği kullanmak için öncelikle belirtelim ki karşı tarafın da bu özelliği almış en güncel sürümü kullanması gerekiyor. Aksi takdirde mesajı siz silseniz dahi karşı tarafta görünmeye devam ediyor. Eğer her iki taraf yada sohbet grubunun üyelerinin hepsi son sürüm WhatsApp kullanıyorlar ise;

Öncelikle silmek istediğiniz mesajı seçin. Sonrasında sağ üst köşede bulunan çöp kutusu ikonuna tıklayın. Çıkan penceredeki “Herkesten Sil” butonuna dokunun. Karşınıza “Seçtiğiniz mesajlar bu sohbetteki WhatsApp’ın en son sürümünü kullanan herkesten silinecek” şeklinde bir duyuru gelecek. Bu duyuru ekranın sağ alt köşesinde bulunan Tamam butonuna tıkladığınızda ise attığınız mesaj silinecek ve “Bu mesajı sildiniz” ibaresi belirecek. Yeni gelecek olan güncelleme ile kullanılacak olan bu özelliğin yanı sıra ayrıca canlı konum paylaşma özelliği de WhatsApp’a entegre olacak. AppStore ve Google Play Store’dan güncelleme yapmanızı öneririz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın