WhatsApp mesajı geri alma özelliğini test ediliyor

Beklenen oldu ve WhatsApp atılan mesajı geri alma özelliğini test etmeye başladı. Eğer testlerden geçerse bu özellik yardımıyla yanlışlıkla giden mesajlar silinebilecek.


Hayaller gerçek oluyor ve WhatsApp gönderilen mesajı geri alma özelliğini test ediyor. Yanlışlıkla yazılan, sinir anında yazılan yada pişman olunan tüm mesajlar geri alınabilecek ve karşıdaki kişi bu mesajı asla göremeyecek. Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşması olan WhatsApp’ın bu özelliği kullanıcıları tarafından uzun zamandan beri bekleniyordu. Sebebi belli olmaması rağmen WhatsApp da bu özelliği hiç devreye sokmadı.

DİĞER MESAJLAŞMA UYGULAMALARI UZUN ZAMANDIR KULLANIYORDU

SMS dönemlerinde dahi olan ve hali hazırda bir çok online mesajlaşma uygulamsı tarafından da kullanılan mesajı geri alma özelliği WhatsApp kullanıcılarının her zaman aradığı bir özellik olmuştur. Bu kadar gelen tepki ve öneriye kayıtsız kalamayan WhatsApp bu özelliği yakın zamanda devreye alacağa benziyor. Şu an WeChat ve Viber gibi online mesajlaşma uygulamaları geri alma özelliğini kullanıyorlar. Açıkçası bu özelliği hizmete sunalı da oldukça zaman oldu ancak WhatsApp’ın bu özelliğini ertelemesinin sebebi de bilinmiyor.

GERİ ALMA ÖZELLİĞİ GRUPLARDA DA OLACAK

WhatsApp’ın test aşamasında olan bu özelliği ilk etapta WhatsApp Beta kullanıcıları için gelebilir ve gelen geri bildirimlerden sonra tüm Whatsapp kullanıcılarının kullanımına sunulabilir. Ayrıca sadece birebir konuşmalarda değil grup konuşmalarında da bu özellik kullanılabilecek. Ancak bu özellik kötü de bir sonuç doğuruyor. Mesaj atıldıktan sonra silinirse ” Bu mesaj silindi” ibaresi konuşma içinde yer alacak. Yani karşı taraf sizin bir mesajı sildiğinizi görecek. Ayrıca mavi tik almış olan yani karşı tarafın okuduğu mesajlar ise silinemeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın