Whatsapp şirketlere ücretli oluyor

Whatsapp büyük firmalar için özel hizmet vermeyi amaçlıyor ve bu hizmeti de ücretli olarak vermeye hazırlanıyor. Kullanıcılarına daha kolay ve hızlı iletişim için bu hizmeti geliştiren Whatsapp, yakın zamanda yürürlüğe koyacak.


Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması Whatsapp büyük firmalar için ücretli hizmet vermeye başlayacak. Bu ücretli hizmet, müşterilen firmalara daha kolay ulaşmasını hedefleyecek. Son dönemlerde iş dünyası için bir çok yeni hamle yapan Whatsapp, daha önce küçük işletmeler için Whatsapp Business uygulamasını yürürlüğe sokmuştu. Bu sistemi daha da geliştiren Whatsapp, orta ve büyük ölçekli firmalar için ücretli bir hizmet vermeyi planlıyor. Fiyatlar ve kullanıcı seçenekleri hakkında net bir bilgi olmasa da bu hizmetin yakın gelecekte yürürlüğe konması bekleniyor.

YEŞİL TİK UYGULAMASI YAYGINLAŞIYOR

Business panel ismi verilen bir sistem üzerinden firmalar kayıtlarını yaptırabiliyorlar ve hesabın onaylı olduğunu kullanıcılarına gösterebiliyorlar. Geçtiğimiz hafta yürürlüğe giren bu uygulama ile dolandırıcılık ve sahte hesap problemleri de aşılmış oluyor. Whatsapp tarafından denetlenen ve numaranın firmaya ait olduğunu kanıtlamak adına Whatsapp tarafından çeşitli belgeler talep ediliyor. Onay sonrasında ise hesap isminin yan tarafında yeşil bir tik işareti beliriyor.

BÜYÜK ŞİRKETLER ÜZERİNDE DENENİYOR

Ücretli olacak hesaplar ise farklı şekilde çalışıyor. Ücretli hesaplar kullanıcılara daha kolay ve daha zahmetsiz hizmet vermeyi amaçlayarak hizmet vermeyi planlıyor. Henüz nasıl bir işleyiş gerçekleşeceği net olmasa da WhatsApp Operasyon Direktörü Matt Idema, ABD’nin ünlü gazetelerinin birinde Whatsapp’ı orta ve büyük çaptaki şirketler için ücretli yapacaklarını dile getirdi. Bilindiği üzere Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg 2014 yılında Whatsapp’ı 22 milar dolara bünyesine katmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın