WhatsApp’a 3 yeni üstün özellik geldi

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a konferans görüşme, yazılı emoji arama ve yeni çıkartmalar geliyor.


Dünyanın en çok kullanılan online mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeniliklere doymuyor. Geçtiğimiz hafta işletmeler için özel yayınlanan WhatsApp Business uygulamasından sonra şimdi gelen uygulamasına 3 üstün özelliği ekledi. 1 milyardan fazla kullanıcıya hizmet veren WhatsApp, kullanıcılarının daha iyi bir kullanım hizmeti alması için kolları sıvamış görünüyor.

GRUPLARDA ÇOKLU ARAMA ÖZELLİĞİ

Bilindiği üzere WhatsApp hücresel veriyi kullanarak internet üzerinden ücretsiz ikili görüşmeye uzun zamandan beri izin veriyordu. Ancak çoklu kullanıcıların bulunduğu gruplarda konferans görüşmesi adı verilen görüşmeler yapılamıyordu. WhatsApp bu yeni özellik ile Facebook’ta da var olan çoklu konferans görüşmesini kullanılabilir kılıyor.

DİNAMİK ETİKET VE ÇIKARTMALAR

Daha önce Facebook’ta da kullanılan dinamik etiketler karşı tarafa gönderilebilecek eğlenceli çıkartmalar ile güzel bir sohbete destek oluyor. Bu yeni çıkartmalar ile eğlenceli ve güzel paylaşımlar da yapılabiliyor. Bu çıkartmalar ikili görüşmelerler veya grup sohbetlerinde de kullanılabiliyor.

YAZILI EMOJI ARAMA

WhatsApp’ın olmazsa olmazlarından biri olan emojilere daha kolay ulaşılmasını sağlayan metin ile emoji arama özelliği de gelen yeni geliştirmeler arasında. Artık emojileri teker teker aramak yerine mesela “car” yazdığınızda araba emojisi, “dog” yazdığınızda köpek emojisi gelebilecek. Tabii ki bu güncellemeden sonra Türkçe olarak da kullanılabilecek.

Güncellemenin hem iOS hem de Android cihazları için yakın zamanda indirilebilir olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın