WhatsApp’a iki yeni özellik eklendi

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan online mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yeni 2 özelliği ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.


Neredeyse tüm dünya tarafından kullanılan evrim içi mesajlaşma uygulaması Whatsapp, her yeni güncellemesinden uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son güncelleme ile aktif hale gelen yeni özellikler kullanıcılara daha iyi bir hizmet vermeyi hedefliyor.

GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMADA GÜNCELLEME GELDİ

Daha önceki sürümlerinde görüntülü konuşma yaparken telefonunun menüsüne dönmek istediğinizde telefonunuz kamerası kapanıyor ve karşı tarafa kamera aktif değil uyarısı geliyordu. Whatsapp bu konuda bir güncelleme yaptı ve PIP adı verilen görüntülü konuşmada küçük ekran özelliğini getirdi. Bu özellik ile artık görüntülü konuşma yaparken telefonunuzun menüsüne giriş yapmak isterseniz görüşme yaptığın kişi telefonunuzda küçük bir ekranda belirecek ve kameranız kapanmayacak. Bu küçük pencere telefonunuzun menüsünde dolaşmanızı da zorlaştırmayacak. Bu özellik şimdilik sadece Android Oreo kullanıcılarını kapsıyor ancak yakında yeni güncellemelerle tüm mobil işletim sistemlerinde kullanılabilir olması bekleniyor.

METİN DURUMLARI 24 SAATLİK OLABİLİYOR

Bir diğer gelen özellik ise 24 saatlik metin durumları. Bu özellik ile sadece 24 saat durabilen metin durumları paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu metinlerde emoji, kalın ve italik yazı da kullanabilirsiniz. Metin durumları bir nevi instagram’da bulunan storyler gibi çalışıyor. Sadece 24 saat aktif oluyorlar ve sonrasında siliniyorlar. Whatsapp’ta ayrıca kalıcı metin durumları da yapabilir ve sürekli durumunuzda sabit tutabilirsiniz. Bu özellik şu an tüm versiyonlarda ve tüm mobil işletim sistemlerinde aktif olarak kullanılabilecek gibi görünüyor. Hemen güncellemenizi yapabilir ve bu 2 yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın