WhatsApp’ın Snapchat sevdası bitmiyor.İşte yeni WhatsApp özelliği

WhatsApp’a Snapchat’ten (ç)alıntı bir özelliğin daha gelmesi gündemde. İşte WhatsApp’ın lokasyon etiketi hakkındaki detaylar.


Snapchat ile ünlenen ve sonrasında WhatsApp da dahil olmak üzere instagram ve Facebook’ta da kullanılan hikaye özelliğinden sonra WhatsApp bir Snapchat özelliğini daha bünyesine katıyor. İlk olarak Snapchat’te karşımıza çıkan lokasyon etiketleri artık WhatsApp’ta yer alan fotoğraflara da eklenebilecek.

WABetaInfo isimli internet sitesinin haberine göre telefonunuzun konum servisini açtıktan sonra kullanılmaya başlayan özellik, resimler üzerine bir yer etiketi koyduğunuzda, WhatsApp tüm yakın konumları yükleyecek ve kullanıcının en sevdiği konumu seçmesine imkan tanıyacak. Lokasyon etiketleriyle bulunduğunuz yeri kolaylıkla etiketlemenize imkan tanıyacak olan özelliğin yanı sıra WhatsApp’ın başka farklı etiketler de eklemesi bekleniyor.

BAŞKA ETİKETLER DE GELEBİLİR

Teknoloji çevreleri tarafından WhatsApp’a eklenecek yeni etiketler tahminleri arasında sıcaklık belirten etiketler de var. Örneğin bir yerin fotoğrafını çektiğinizde karşı tarafa göndereceğiniz fotoğrafın üzerinden lokasyon etiketiyle birlikte bir de o anki hava durumu ve sıcaklık derecesi de gelecek olabilir. Sadece tahminden ibaret olan bu özelliğin gelip gelmeyeceği henüz belli değil ancak WhatsApp’ın fotoğraflara ekleyebileceği lokasyon etiketlerinin yakın zamanda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın