WhatsApp’ta yeni özellikle gelen gönderilmiş ve herkesten silinen mesajlar okunabiliyor

WhatsApp’ta geçtiğimiz haftalarda kullanıma açılan “herkesten sil” uygulamasında silinen mesajları görmenin yöntemi belli oldu.


Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a geçtiğimiz haftalarda gelen görüşmelerde gönderilen mesajın silinme özelliği neredeyse tüm akıllı telefonlarda iki haftadan beri kullanılıyor.

WhatsApp’ın son zamanlardaki en popüler özellikleri, yanlışlıkla gönderilen belirli bir mesajı geri çağırmanızı sağlayan ileti geri çağırma veya Herkesten Sil seçeneği kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi ve kullanılmaya başlandı. Son zamanlarda, gönderilen bir mesajı geri çağırmak için zaman sınırı olmadan kullanılan özellik grup görüşmelerinde de kullanılabiliyor. Android için veya iOS için WhatsApp’ın en yeni sürümünü kullanıyorsanız, mesaja dokunup silme seçeneğini belirleyerek bir mesajı silebilir veya geri yükleyebilirsiniz. Buradan kendiniz veya herkes için mesajı geri alma seçeneğiniz de mevcut. Bir kullanıcının mesaj gönderildikten sonra 7 dakika içinde bir mesajı çağırıp silebileceği WhatsApp’tan gelen bilgiler arasındaydı ancak yaptığımız testlerde bu sürecin daha fazla olduğunu tanık olduk.

WhatsApp’ta silinen mesaj nasıl okunur ?

Cihazınızda WhatsApp’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Play Store’dan ‘Bildirim Geçmişi’ uygulamasını yükleyin ve gerekli izinlerin silinen mesajı okuyabilmesi için yürürlükte olduğunu kontrol edin. WhatsApp’tan bir ileti aldığınızda, Bildirim Geçmişi uygulaması mesajla birlikte tüm bildirimlerin bir günlüğünü oluşturacak ve size bilgi olarak verecektir. Uygulamanın en önemli özelliği ise uygulama mesajın önizlemesini değil tüm mesajı göstermektedir. Günlüğe dokunduğunuzda, mesajı görebilirsiniz. Uygulamanın dezavantajı ise silinen mesajı gösterirken sadece 100 karakteri ekranda gösteriyor. Eğer silinen mesaj 100 karakterden daha fazla karakter barındırıyorsa sadece 100 karakterini okuyabilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra yapmanız gereken ise  Pencere Öğeleri> Etkinlikler> Ayarlar> Bildirim günlüğü üzerine dokunarak bildirim günlüğüne erişmek olacaktır.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın