Wi-Fi 802.11ax ile kablosuz internet çağ atlıyor

Max Wi-Fi adı verilen yeni Wi-Fi çipi Wi-Fi 802.11ax 2018 yılının başında birçok router ve modemde kullanılmaya başlanacak. Bu çipset ile kopma ve hız sorunları gidirilecek.


Wi-Fi ile internete bağlanan tüm cihazları ilgilendiren bu geliştirme daha hızlı bir internet sunuyor ve geniş bant desteği ile kasma sorunlarını yok ediyor. 6.Nesil yeni Wi-Fi 802.11ax diğer ismiyle Max Wifi tüm modem, router ve akıllı cihazların içine yerleşecek. Tamamen geliştirilmiş olan çipset ile kopma ve hız problemleri en aza indirilecek. Dünyadaki tüm ülkelerde kullanılan internet hızlarına da entegre olacak.

CİHAZLARIN BATARYA SÜRELERİNİ ETKİLEYECEK.

Mobil cihazların Wi-Fi 802.11ax çipsetini ne zaman cihaz içine entegre edileceği henüz belli olmasa da bu alıcının gücü sayesinde cihaz daha az efor sarf edecek ve böylelikle şarj süresi de uzayacak. Veri iletim sürelerinde de şimdiki Wi-Fi çipsetlerine göre daha hızlı hizmet sunacağı düşünülen Wi-Fi 802.11ax çipseti 5GHz bandı üzerinden çalışacak. Bu hız ile cihaz Wi-Fi 802.11ax çipseti aracılığı ile daha hızlı download ve upload yapılabilecek.

3.5 GIGABIT HIZA ULAŞACAK

Günümüz şartlarındaki internet hızları değişmesine rağmen şu an dünyadaki en hızlı internetin 866 Megabit olduğu düşünülüyor. Buna rağmen bu çipset 3.5 Giga bitlik hıza dahi sorunsuzca ulaşmak üzere geliştiriliyor. Dünyanın önde gelen network ve router firmaları olan Asus ve D-link şimdiden çipset üzerinde çalışmaya başladı ancak akıllı cihazlara ve modemlere bu çipsetin ne zaman entegre olacağı da henüz net değil. 2018 yılının başlarında satışa çıkarılacak olan router modem ve bazı akıllı cihazlar da bu çipsetin kullanılacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşinizi yarayacak İnternet Kampanyaları

Bedava İnternet Kampanları Hiç Bitmiyor Günümüzde insanlar zamanlarının büyük birçoğunu internette geçiriyorlar. Bu sebeple telefon …

Bir cevap yazın