Windows 10’a özel yeni mail programı geliyor

Microsoft, Windows 10’a getirdiği Sonbahar Creators güncellemesine ek olarak şimdi de Windows 10’a özel bir email programını test ediyor.


Microsoft’un Windows 10 sonbahar güncellemesi nihayet kullanıcılara sunuldu. Fluent Design adı verilen “iç açıcı” tasarımdan sonra Windows 10 kullanmak daha keyifli bir hal aldı diyebiliriz. Ancak Microsoft güncellemeyi sadece tasarımsal değişikliklerle sonlandırmıyor. Sadece Windows 10’a özgü yeni bir email programını da test etmeye başladı.

TÜM EMAILLER TANITILABİLECEK

Microsoft zaten Office uygulamaları içinde Outlook ile bu hizmeti veriyordu ancak kullanıcıların Outlook’u kullanabilmeleri için Office uygulamalarını satın almaları gerekiyordu. Microsoft’un yeni getireceği bu email programı güncelleme ile birlikte gelecek ve tamamen ücretsiz olacak. Gmail, Outlook ve diğer tüm mail servislerinin kullanılabileceği bu programı 2018 yılında kullanabilir hale gememiz muhtemel görünüyor.

AKICI BİR TASARIMLA GELİYOR

Yeni mail programının adı şimdilik belli değil ancak Windows 10’a gelen Windows 10 Sonbahar Creators güncellemesinin sahip olduğu akıcı tasarım ile kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunacak. Mail programı eğer beklenen ilgiyi görür ve kullanıcılar tarafından beğenilirse program iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılmak üzere mobil uygulama olarak geliştirilebilir ve bilgisayarda kullanılan hali ile senkronize olarak çalışabilir. Programın ne zaman geleceği ve dünyadaki tüm Windows dilllerine ne zaman çevireliceği henüz belli değil. Ancak 2018 yılının ilkbahar aylarına kadar programın kullanıma açılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neden Logo

  Ticaret yapmak için bir sektöre giriş yaptınız ve hizmet vermeye başladınız. Yaptığınız hizmetler ve …

Bir cevap yazın