Windows 10’dan verim alamayan steam oyuncuları Windows 7’ye dönüyor

Windows 10’un son güncellemesinde sıkıntı yaşayan Steam üyeleri çareyi tekrar Windows 7’ye geçerek bulmuş görünüyor.


Geçtiğimiz Ekim ayının ortasında tanıtımı yapılan Windows 10 sonbahar güncellemelerinden sonra ünlü oyun platformu Steam ile işletim sistemi arasında uyumsuzluklar olduğu biliniyordu. Valve isimli analiz sisteminden alınan rapora göre güncelleme geldikten sonra Windows 10 64-bit’in oyun platformundaki % 17,14’lük payını kaybettiği söyleniyor ve bu da bir işletim sisteminin steam üzerinde şimdiye kadar yaşadığı en büyük düşüş olarak nitelendiriliyor. Aynı zamanda, Windows 7 64-bit yüzde 22.59 büyüme ile oyun platformunu yer alan oyuncuların kullandığı en büyük orana sahip işletim sistemi oldu. % 63.60’lık kullanım oranına sahip olan Windows 7 64 bit, uzun bir süre de bu popülaritesini devam ettirecek gibi görünüyor.

Microsoft’un en yeni işletim sistemi olan Windows 10’un 32-bit sürümü yüzde 0,37 oranında gerilerken, Windows 8.1, yüzde 3,09 ile üçüncü sırada yer aldı. Apple MacOS işletim sistemi kullananların oranı ise 1,6 iken Linux işletim sistemi kullananların oranı ise & 0,35 seviyelerinde.

DÜŞÜŞÜN SEBEBİ DİL SEÇENEKLERİ DE OLABİLİR

Gelen sonbahar güncellemesiyle ile birlikte işletim sisteminin Çince de sorun olduğu düşünülüyor. Oyun pazarının büyük bir bölümünü oluşturan Çinliler bu güncellemede yaşadıkları sorun nedeniyle Windows 7 64 bit’e geçiş yapmış olabilirler. Steam platformunun % 26,83’lük bölümünü oluşturan Çinliler üzerinde yapılan özel analize göre Windows 10’dan Windows 7’ye transfer olan Çinli Steam kullanıcısının oranı ise %56.37 olarak açıklanıyor. Windows 10’un belli başlı sorunları giderildikten sonra bu oranların değişeceği ve Windows 10’un yine eski popülaritesine kavuşması bekleniyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın