Xbox One Konsol ayarlarınızı artık bulutta saklayacak

Xbox oyun konsolunun tüm bilgileri bir bulutta saklanacak ve her yeni konsolda aynı ayarlar kolaylıkla yüklenebilecek.


Microsoft’un oyunkonsolu olan Xbox, sizi her yeni oyun konsolu değişiminde tekrar tekrar ayar yapma zahmetinden kurtarmak için artık ayarlarınızı Microsoft bulut depolama merkezlerinde saklayacak. Örneğin Xbox One oyun konsolundan Xbox One X konsoluna geçiş yapıyorsanız Microsoft kullanıcı adı ve şifrenizi yeni konsolunuza girerek tüm ayarları anında eski konsolunuzdaki gibi yapabilirsiniz. Sistem ayrıca TV ve OneGuide ayarlarını harici bir saklama alanına yedekleyecek.

XBOX LIVE AYARLARINIZ DA SAKLANACAK

Eğer Xbox Gold ve Game Pass üyesiyseniz yeni konsola geçtiğinizde tüm ücretsiz oyunlarınız ya da ücret ödeyerek oynadığınız oyunlarda hızlıca yeni cihazınında yerini alacak. Tipik bir iCloud gibi çalışan sistem tüm Microsoft ürünleriyle entegreli olarak çalışacak. Bunu yapmak için ise sadece email ve şifrenizi girmeniz yeterli olacak. Kulüp ayarlarında da bir dizi yeniliğin geleceği söyleniyor. Bu grup kulüpleri oyunları mini birer oyun merkezine çevirecek ve online çoklu oyunlarda çok daha etkin bir rol oynayacak. Oyunlarda aldığınız başarıların tümünün bulunacağı bu gruplarda isterseniz başarısızlıklarınızı da gizleyebileceksiniz. Konsollara gelen bir güncelleme ile çalışacak olan bu yeniliğin henüz ne zaman indirilebilir olacağı bilinmiyor ancak oyun meraklılaları için iyi bir geliştirme olacağından Microsoft bu hizmeti kısa zamanda çalışır hale getirecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın