Xbox One X, 1440p monitörleri desteklemeye başlıyor

Xbox One X, 1440p ekranlarda resim kalitesinde düşüş olmadan görüntü desteğini başlatıyor.


Piyasaya çıktığın günden beri oldukça fazla satış grafiklerine adını yazdıran Xbox One X, yepyeni bir özellik için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce 4K cihazlarda kullanılması önerilen oyun konsolunun artık 1440p çözünürlüğe sahip monitörlerde de kullanılması gündemde.

Daha önce 1080p monitör ve ekranlarda kullanılabilen oyun konsolu daha net bir sunum için artık 1440p ekranlarda da kullanılabilecek. 1080p’den büyütülmüş olarak değil direk olarak 1440p çözünürlük sağlayacak bu özellik, yakın zamanda tüm Xbox One X cihazlarına gelecek.

HDMI BAĞLANTISIYLA ÇALIŞACAK

Geçtiğimiz günlerde tüm Xbox’ların ayarlarını Microsoft’un bir bulut sistemi üzerinde barınacağının haberini vermiştik. Bu özelliğin de önümüzdeki dönemlerde geleceğinden bahsetmiştik ve bu yeni gelecek olan güncellemenin Xbox One X 1440p desteğiyle birlikte gelecek olması muhtemel görünüyor. HDMI bağlantısı üzerinden bağlanabilecek olan görüntü aktarımı oyun deneyimini daha da iyi bir hale getirecek.

Xbox’ın yetkilisi Kevin Gammill ile Xbox Hollanda arasında geçen Tweet görüşmesinde verilen müjdeye oldukça fazla beğeni geldi. Tweet’i aşağıda okuyabilirsiniz.


Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın