Xiaomi, bu yıl Çin’de 200’den fazla Mi mağazası açtı

Xiaomi, Çin’de sadece bu sene 200 mağaza açtı. Geçtiğimiz günlerde bir seferde 20 mağaza açan şirketin hızına yetişilemiyor.


Xiaomi’nin Mi adı verilen teknoloji mağazalarına yenileri ekleniyor. Sadece 2017 yılının başından beri 200 mağaza açan Xiaomi seneyi bu sayı ile kapatacak. Önümüzdeki sene farklı planları olduğu ima eden Xiaomi CEO’su Lei Jun, Mi Store adı verilen mağazalarda telefon ve tablet satışılarının artışta olduğunu belirtti.

1 EKİM’DE 20 MAĞAZA AÇTI

Çin Halk Cumhuriyeti günü olarak kabul edilen 1 Ekim’de tam 20 mağazayı aynı anda açan Xiaomi, açılan şehirlerde oldukça ilgiyle karşılandı. Çin’in teknolojiye olan merakının günden güne arttığını vurgulayan Jun, seneye daha farklı konseptlerle kullanıcılarıyla buluşacaklarını belirtti. Çin’de Xiaomi’nin ilk açtığı Mi mağazasından sonra günümüze kadar birçok mağaza açıldı ve şirketin şu an kullanıcılarına hizmet sunduğu tam 300 mağazası var.

2020’DE 1000 MAĞAZA HEDEFLENİYOR

Xiaomi şimdiye kadar satışını yaptığı birçok satışını internet üzerinden gerçekleştirdi ancak telefonları fiziksel olarak incelemek isteyen kullanıcılarına da erişmek istiyordu. Bu yüzden Mi mağazalarına oldukça önem veren şirket 2020 yılına kadar 1000 adet mağaza açmayı hedefliyor. Mi mağazalarında sadece telefon satılmıyor. Akıllı saatler, akıllı scooter, akıllı hava temizleyicileri, su arıtma cihazları, network ve internet ağı ürünleri ve daha fazlası Mi Shoplarda satışa sunulmuş durumda. Ayrıca bir çok ev ürünü de Mi mağazalarında kullanıcılarıyla buluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın