Xiaomi bütçe dostu MI 5X’i tanıttı

Xiaomi MI 5X telefonunu ve MIUI işletim sistemini yakın zamanda tanıttı. Türk piyasasında tutunmaya çalışan firma yakın zamanda Türkiye’de de satışa çıkacak.


İsmini Türk mobil piyasasında yavaş yavaş duyurmaya başlayan Xiaomi, üst üste çıkarttığı yeni modeller ile kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Son olarak MI 5X ve MIUI 9 işletim sistemini duyuran Xiaomi Önceliğini Çin piyasasına vermesine rağmen Amerika ve Avrupa’da da oldukça bilinen bir marka.

EKONOMİK AMA ORTA SEGMENTTE

Xiaomi MI 5X aslında diğer firmaların orta segment telefonlarla aynı özellikleri taşıyan bir telefon sunacak ancak alt segment fiyatına elde edilebilinecek. Çin menşeili olması Xiaomi, diğer telefonlarla aynı işlemci, ram ve hatta daha yüksek bellek kapasitesi sunacak. Daha önceki sızıntı haberlerini kanıtlar düzeyinde gelen bilgiler de telefonun 1080p çözünürlük, Snapdragon 625 işlemci ve 3 renk seçeneği daha öncesinde alınan bilgiler arasındaydı. Yapılan tanıtım etkinliğinde de Xiaomi telefon hakkında aynı bilgileri vererek kanıtladı.

27 TEMMUZ İTİBARİYLE SATIŞLAR BAŞLADI

Çin piyasasında satışa çıkarılan cihaz şimdiden yüksek satış adetlerine ulaşmaya başladı bile. Sonrasında Amerika ve Avrupa’da da satışa çıkarılacak olan Xiaomi MI 5X’in Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.  Siyah, altın ve Rose Gold renkleriyle satışa sunulacak olan telefonun aralarında renk farkından doğan her hangi bir fiyat değişikliği olmayacak. İlk etapta 220 Dolara satışa çıkarılan telefonun Amerika ve Avrupa fiyatı da bu düzeyde olacak ancak Türkiye’ye gelirse ÖTV ve gerekli vergiler ile birlikte telefonun ne kadara satılacağı merak konusu. Xiaomi telefonlardan kullanılan yazılım olan MIUI sistemi ise 25 Ağustos itibariyle indirilebilir oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın