Xiaomi Mi 5 ve 5s Plus, MIUI 9 güncellemesi almaya başladı

Xiaomi son işletim sistemi güncellemesi MIUI 9 ile birçok yeniliğe ve özelliğe kavuşuyor.


Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, MIUI 9’u küresel olarak yaygınlaştıracağını açıklamıştı. Güncelleme, birçok ülkede Redmi Not 4, Mi Max 2 ve Mi Mix 2 gibi cihazlara geldi ve kullanıcılar tarafından yüklenip kullanılmaya dahi başladı. Kısa süre önce piyasaya sürülen Redmi Y1 ve Y1 Lite modellerine de gelen güncellemenin son hedefi ise Xiaomi Mi 5 ve 5s Plus akıllı telefonları.

Xiaomi Kasım ayı sonuna kadar güncellemeyi aşağıda listelediğimiz modellerde kullanıma sunulacak ve güncelleme, MIUI V9.1.1.0 NAAMIEI sürüm numarasıyla birlikte gelecek. 571 MB boyutunda olan güncelleme birçok iyileştirme, hata düzeltmesi ve güvenlik yaması içeriyor. Güncelleme ile gelecek olan en büyük özellik ise telefonun şarjının bitmeye yakın otomatik olarak pil tasarruf modunun etkinleşecek olması.

HER İKİ TELEFONDA GÜNCELLEMEDE AYNI ÖZELLİKLERE SAHİP OLACAK

Kullanıcılar ayrıca güncelleme ile birlikte daha iyi bir klasör temizleyicisi, optimize edilmiş sistem hızı ve kamera uygulamasıyla birlikte gelen dil desteği sorunları düzeltmelere de sahip olacak. Tamamen yeniden tasarlanan takvim uygulamasına ise bilgi kartları özelliği getirilmiş. Ayrıca temaların da güncellendiği ve seçilen uygulamalarda hareketli simgelerin de yer aldığı belirtiliyor. Xiaomi Mi 5s Plus için MIUI 9 güncellemesinin boyutu Mi 5’e göre daha büyük. 1.3 GB boyutunda olan güncellemenin kodu ise MIUI V9.1.1.0 NBGMIEI. Mi 5 ile aynı özellikleri taşıyan güncellemeyi indirmek için Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın