Xiaomi Mi Mix 2 yok satıyor.

İlk olarak Çin’de satışa çıkarılan Xiaomi Mi Mix 2 çerçevesiz akıllı telefon sadece 58 saniyede satıldı ve stokları tükendi.


Çin menşeli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, daha önce tanıttığı ve oldukça ilgi gören çerçevesiz akıllı telefonu Mi Mix 2’yi 15 Eylül’de internet üzerinden satışa çıkarttı. Telefonun satışa çıkarılmasından sonra tam 58 saniye içinde site üzerinden stokların tükendiği bilgisi çıkmaya başladı. İndirim yapılarak satılan telefonun kaç adet satıldığı bilinmiyor olsa da Çin gibi yüksek nüfuslu bir ülkede 10 binlerce satıldığı tahmin ediliyor. Sadece 58 saniyede tüm stoklarını tüketen Çinli firma, bu başarıyı da bir pazarlama gereci olarak kullanıyor ve sitesinde 58 saniyede stoklarını tükettiğini açıklıyor.

İLK ÇERÇEVESİZ AKILLI TELEFON

Xiaomi Mi Mix’in ayrıca farklı da bir ünü var. Dünya çapında üretilen ilk çerçevesiz telefon olma özelliğini taşıyan Xiaomi Mi Mix serisi ilk modelinde oldukça büyük olarak üretilmişti ve ele rahat oturmuyordu. Bu tecrübeyle daha küçük boyutlarda üretilen Xiaomi Mi Mix 2 kullanıcıların taleplerine tam olarak hitap edebiliyor. Telefon üzerinde oldukça geliştirme yapan firma Çin tarafından oldukça beğeniliyor ve kullanılıyor.

TÜRKİYE’YE GELMİYOR

İlk çıktığı yıldan beri Xiaomi’nin sadece birkaç telefonunun Türkiye’de satışa sunulduğu düşünülürse maalesef Türk kullanıcılar Xiaomi’nin nimetlerinden tam olarak yararlanamıyor. Çin gibi fazla nüfusu olan ve sürekli talep üreten bil ülkeye sorunsuz olarak hizmet veren bu üretici henüz tam olarak dünya ülkelerinde pazarlama yapmıyor. Türkiye’de de satışa sunulup iyi bir sonuç elde edileceğine inanılan telefonun bundan sonraki pazarlama stratejisi de bir merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın