Xiaomi Mi Mix 2s, iPhone X’in çentikli tasarımına sahip olacak

Xiaomi’nin, özellikle de tasarım konusunda Apple’dan esinlendiğini hiçbir zaman görmemiştik ancak Xiaomi Mi Mix 2s bu yorumları fazlasıyla hak edecek gibi görünüyor.


Geçen yıl yapılan orijinal Mi Mix, şirketin önceki telefonlarından büyük bir tasarım farklılığıyla ayrılmıştı. Tamamen çerçevesiz (alt çıtalar hariç) tasarımı ile oldukça fazla ilgi gören Xiaomi Mi Mix, şimdi bir üst modeli olan Xiaomi Mi Mix 2s, iPhone X benzeri çentikli tasarımıyla adından söz ettiriyor. Xiaomi, geçen yılın modeliyle kabaca aynı tasarıma sahip olan Mi Mix 2’yi piyasaya süren Xiaomi, şimdi S versiyonuyla yeni bir ekran tasarımına sahip olacak.

IPHONE X İLE NEREDEYSE AYNI EKRAN TASARIMI

Çentikli tasarımda iPhone X’te olduğu gibi operatör sinyali, pil durumu ve bağlantı durumunun yer alması muhtemel olan çentikli ekran tasarımı alt çıtalarda dahil olmak üzere tüm parçalar kaldırılmış. Sadece ekran olarak gelen ve sağdan sola tamamen ekran olan bu yeni tasarım hakkında çıkan söylentiler henüz netlik kazanmış değil.

TASARIM VE EKRAN HENÜZ RESMİYET KAZANMADI

Xiaomi’ye yakın kaynaklar tarafından sızdırılan görsellere göre telefonun bir kamera, bir kulaklık hoparlörü ve muhtemelen bir ortam ışığı algılayıcıya sahip olduğunu görülüyor. Bu haberin doğrulanmamış ve resmiyet kazanmamış kaynaklardan alınmadığını da ekleyelim ancak Xiaomi böyle bir tasarıma sahip olan bir akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyorsa teknoloji kulislerinde sıkça konuşulacağa benziyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın