Xiaomi’den 1 milyonluk rekor satış

Akıllı telefon sektöründe Çin’i temsil eden bir diğer üreticilerden biri olan Xiaomi, sadece Hindistan’da dakikada 300 akıllı telefon sattı.


Akıllı telefon pazarından adından sıkça söz ettiren ve sürekli yeni modellerini tanıtan Xiaomi, son 48 saatlik dönem içinde 1 milyondan fazla akıllı telefon satarak bir rekora imza attı. Çin menşeli firma dünyada oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. İnternet satışları ve çeşitli anlaşmalar ile neredeyse dünyanın en ülkesine ulaşabilen firma, bu satış başarısını da sürekli tanıttığı fiyat performans ürünlerinden alıyor.

AMAZON’DA EN ÇOK SATILAN AKILLI TELEFON MARKASI

Hindistan satışları baz alındığında dünyada böyle bir satış rakamı olmadığını belirten uzmanlar, Hindistan’ın en büyük teknoloji mağazaları zinciri Flipkart ve Amazon üzerinden bu satışların desteklendiğini belirtiyor. Normal satışların yanı sıra Hindistan’dan gelen siparişlere yetişmekte zorlanan Amazon, Xiaomi telefonlarının diğer telefon satışlarına göre kat kat daha fazla olduğunu belirtiyorlar.

EN ÇOK SATILAN MODEL REDMI NOTE 4

Xiaomi, biz Türkiye’de bu markaya çok fazla aşina olmasak da ABD de dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden bilinen ve başarılı bulunan bir marka. Son dönemlerde piyasaya çıkarttığı telefonlar ile adından sıkça söz ettiren şirketin bir çok yeni modeli bulunuyor. Satışa başladığı günden beri dünya çapında ciddi satışlar elde eden firmanın bu son rekorunda ise en çok satılan modeli Xiaomi Redmi Note 4. Bu model ile birlikte daha bir çok modelin satıldığı belirten Xiaomi daha önce de 58 saniye içinde stoklarını bitirdiğini de açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın