Xiaomi’den 70 milyon satışlık yeni bir rekor daha geldi

Çinli Xiaomi’den bir rekor daha geldi. 2018’in bitmesine 2 ay kala 70 milyon cihaz satan üretici yıl sonuna kadar 90 milyon cihaz satmayı hedefliyor.


Xiaomi’nin Ekim ayında 10 milyonluk internet sitesi satışı rekorunu kırdığını daha önce duyurmuştuk. Pekin’de basın toplantısı düzenleyen Xiaomi yetkilisi Donovan Sung, Xiaomi’nin 2015 yılındaki 71 milyonluk sevkiyat rekorunu bu sene kırmak üzere olduklarını açıkladı. Xiaomi CEO’su, yeni bir Mi mağazası açılışında gazetecilere verdiği röportajda 2017 yılının ilk 10 ayında 70 milyon gönderiye ulaştıklarını söyledi. Kasım ve Aralık aylarının devam etmesi ile Çinli şirket bu zaman içinde toplam 90 milyon Xiaomi cihazı satmayı hedeflediğini de belirtti. 2018 için hedeflerinin ise 100 milyon gönderi olduğunu ekleyen Sung, seçkin Fortune 500 listesine de katılmak istiyor.

DÜNYA AKILLI TELEFON PAZARINDA SÖZ SAHİBİ

Apple’dan sonra en çok akıllı telefon satan üreticilerden biri olan Xiaomi bu satışlarının büyük bir bölümünü kendi internet sitesi ve kendi mağazalarından sağlıyor. Sadece Çin’de değil tüm dünyada satış rekorları kıran akıllı telefon ve çeşitli ev ürünleri satan üretici önümüzdeki dönemde çıkartacağı yeni bir çok cihazıyla kendi rekorlarını egale ederek Apple’a satış konusunda daha çok yaklaşmak istiyor. En yüksek satış oranını gerçekleştirdiği Android mobil işletim sistemi tabanlı akıllı telefonlardan elde eden Xiaomi, bu telefonların Mi serilerinde ciddi satış paylarına sahip.

Uzmanlar tarafından gelen bilgilere göre Xiaomi telefonlarını daha önce kullanan müşterilerin tekrar aynı markayı tercih etmeleri ve her yeni modelde model değişikliği yaptığı da gelen yorumlar arasında.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

2 Yorumlar

Bir cevap yazın