Xiaomi’den ekonomik macbook geliyor

Macbook alma hayalleri kuran her kullanıcı fiyatını görünce bir adım geri atıyor. Bunu fırsat bilen Xiaomi’nin güzel bir çözümü var. Xiaomi Mi Notebook Pro ile piyasaya giriş yapıyor.


Aşırı derece pahalı olmasına rağmen üst kullanıcıya hitap eden Macbook’a yeni bir alternatif geliyor. Xiaomi daha ekonomik bir dizüstüyle pazara giriş yapmayı hedefliyor. Daha önce eski modeliyle beklenen veremeyen Mi Notebook Pro, yeni modeliyle üst segment kullanıcıların gönlünü fethetmek istiyor. Tamamen magnezyum gövdeden üretilen bilgisayarın i5 ve i7 işlemci seçenekleri de satışa sunulacak.

İLK DEFA KULLANILAN GORILLA GLASS 3 MI NOTEBOOK PRO’DA

15,6 inçlik ekran boyutuyla alışılagelmiş Macbook’lardan biraz daha büyük ekrana sahip olan Mi Notebook Pro, Gorilla Glass 3 ekran altyapısı kullanıyor. Tamamen metal malzemeden üretilmiş olan bilgisayarda toplamda 2 C tipi USB ve 2 normal USB olarak 4 Hub bulunuyor. Ayrıca içinde bulundurduğu kart okuyucusu ve HDMI ile düşük seviyedeki Macbook’larda da ayrılmış oluyor. Intel HD Graphics 520 grafik işlemcisi kullanan Mi Notebook Pro, ekran kartı olarak da Nvidia Geforce MX 150 kullanıyor.

PARMAK İZİ OKUYUCU STANDART OLARAK GELİYOR

Sistem özellikleriyle CS:GO gibi orta sınıf oyunları oynatabilen Mi Notebook Pro’da ayrıca bir de parmak izi okuyucusu mevcut. Uzun zamandan beri kullanılan bu teknoloji Mi Notebook Pro’ya da eklenmiş. Bilgisayar i5 ve i7 4.0 GHZ işlemciden güç alırken 16 GB DDR4 belleğe sahip. 256GB SSD disk’e sahip olan cihazda ses sistemi de oldukça yeterli. Dolby Atmos desteği olan bilgisayarın Macbook’ların aksine çift fanlı soğutma sistemi gövdeye entegre edilmiş durumda. Cihazın en alt modelinin yurtdışı fiyatı 1074 dolar olarak belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın